Kiedy Niemcy będę mogli podróżować do Afryki?

Egipt

COVID-19 to największe wyzwanie dla sektora turystyki na całym świecie. Minister rozwoju Niemiec Gerd Müller (CSU) zwrócił się do ministra spraw zagranicznych Heiko Maasa (SPD) z wnioskiem. Dopomina się przeglądu ograniczeń podróży nałożonych na kraje afrykańskie z powodu pandemii.

– W samej Afryce 25 milionów ludzi żyje z turystyki. Na przykład w Maroku, Egipcie, Tunezji, Namibii lub Kenii – powiedział Müller w „Redaction Network Germany”. – Niektóre kraje mają niskie wskaźniki infekcji i gwarantują standardy higieny takie jak te w Europie. Nie ma powodu, aby odcinać je od turystyki.

Czy Niemcy powinni ponownie podróżować do Afryki?

Minister mówi, że chodzi o miliony miejsc pracy, kucharzy, sprzątaczy i kierowców autobusów. – Wszyscy potrzebują pracy, aby przetrwać. Polityk przypomniał, że w krajach rozwijających się nie było zasiłku krótkoterminowego ani zasiłków pomostowych. – Ludzie walczą o przetrwanie każdego dnia – ostrzegł Müller.

Na te słowa zareagował Cuthbert Ncube, przewodniczący African Tourism Board.  Powiedział: – Z otwartymi ramionami powitamy niemieckich gości w Afryce. African Tourism Board będzie współpracować z afrykańskimi destynacjami. Zrobi wszystko, aby niemieccy turyści czuli się mile widziani i bezpieczni.


ASEAN Tourism Forum