Korea Południowa. Tani przewoźnicy zwiększają liczbę lotów

Skrzydło samolotu

Fot. Unsplash

Tani przewoźnicy azjatyccy Air Seoul, Jeju Air i T’way Air przygotowują się do zwiększenia liczby lotów w regionie.

23 grudnia linie Asiana Airlines Air Seoul wznowią loty z Incheon na Guam, oferując loty dwa razy w tygodniu w każdy czwartek i niedzielę. przewoźnik rozważa również wznowienie lotów do Saipan. Loty na Guam zostają wznowione po raz pierwszy przez Air Seoul od czasu ich zawieszenia w marcu 2020 r. z powodu pandemii.

Urzędnik Air Seoul zapewnił, że linia lotnicza będzie pracować nad wznowieniem lotów międzynarodowych „w odpowiednim czasie, szczególnie do krajów, które podpisują umowy o bańkach podróżnych z Koreą Południową”.

Tymczasem Jeju Air rozpocznie w listopadzie loty czarterowe między Incheon a tajlandzkim Chiang Mai dla turystów golfowych. Planowane jest również przywrócenie innych kluczowych połączeń, w tym między Incheon a Bangkokiem, przed końcem 2021 roku.

W czerwcu T’way Air z siedzibą w Seulu ogłosiła leasing trzech samolotów średniej wielkości A330-300, które zostaną wykorzystane do lotów średnio- i długodystansowych do takich miejsc jak Sydney, Honolulu i Singapur. Szkolenie personelu do obsługi A330-300 rozpoczyna się w tym miesiącu.


ASEAN Tourism Forum