Mapy parków w aplikacjach na komórkę

Mapa szlaków wojewóztwa kujawsko-pomorskiego

Czas wakacji jest dobrą okazją, by zwiedzić najpiękniejsze zakątki naszego województwa. Dla wszystkich, którzy chcą wybrać się do kujawsko-pomorskich parków krajobrazowych, przygotowane zostały funkcjonalne mapy na urządzenia przenośne.

– Na terenie naszego województwa znajduje się osiem parków krajobrazowych, z których każdy posiada wyjątkowe walory przyrodnicze i turystyczne. Zachęcam do ich odwiedzenia, nie tylko podczas tegorocznych wakacji, ale również w czasie pięknej polskiej jesieni – powiedział marszałek Piotr Całbecki.

Nowe technologie, smartfony, mobilne strony i aplikacje pomagają planować wycieczki i orientować się w terenie. Jednak często pobieranie danych w terenie jest powolne i kosztowne oraz kończy się wraz zasięgiem sieci komórkowej. Z pomocą przychodzą nam wtedy tradycyjne mapy papierowe i aplikacje mobilne, które pozwalają uruchomić mapę bez dostępu do internetu.

Portal www.wirtualneszlaki.plpublikuje mapy kujawsko-pomorskich parków krajobrazowych opracowane dla najpopularniejszych aplikacji dedykowanych systemowi Android (Locus, OruxMaps) oraz dostępnej na różne platformy TrekBuddy. Zasięgiem obejmują one znaczną część województwa, w tym jego najciekawsze zakątki.

Wystarczy zainstalować jedną z bezpłatnych aplikacji, wgrać mapy na kartę pamięci, włączyć GPS i ruszać w teren. Profesjonalnie opracowane mapy nie odstępują jakością od najlepszych publikacji tradycyjnych, a w połączeniu z GPS pozwalają świetnie orientować się w terenie, nawet poza zasięgiem telefonii komórkowej.