Marriott będzie otwarcie informować o opłacie klimatycznej

Hotel Marriott

Fot. Unsplash

Marriott zobowiązał się do większej przejrzystości w informowaniu klientów o kosztach pobytu w swoich hotelach, w tym o wysokości opłaty klimatycznej. 

Decyzja nastąpiła po sporze z prokuratorem generalnym Pensylwanii Joshem Shapiro, który pozwał siec hoteli za wprowadzanie klientów w błąd co do rzeczywistych kosztów pobytu w ich obiektach. W wyniku podpisanej ugody sądowej, firma Marriott International zobowiązała się do wdrożenia polityki, która w sposób przejrzysty ujawni obowiązkowe opłaty, w tym opłaty kurortowe, jako część całkowitej ceny pobytu w hotelu.

Co to oznacza dla klientów Marriott? Obecnie na głównej stronie rezerwacji wyświetlana jest tylko podstawowa cena pokoju. Dodatkowe podatki i opłaty zwykle pojawiają się dopiero przy dokonywaniu płatności. W niektórych przypadkach podróżni nawet nie widzą dodatkowych opłat, dopóki nie dotrą do hotelu, a co gorsza, mogą nie zdawać sobie z tego sprawy, dopóki opłaty nie zostaną pobrane z ich karty kredytowej.

Po wprowadzeniu zmiany łączna cena pobytu w hotelu pojawi się na pierwszej stronie witryny rezerwacji Marriott, w tym cena pokoju, opłaty klimatyczne i wszystkie inne obowiązkowe opłaty lub obciążenia.

Nie należy jednak oczekiwać, że stawki za pokoje będą wyglądać w ten sposób w witrynach innych firm, w których można rezerwować pokoje, takich jak Expedia lub Tripadvisor – zmiany dotyczą tylko pokoi zarezerwowanych bezpośrednio w Marriott.

Marriott jest pierwszą dużą firmą hotelarską, która formalnie zobowiązała się do ujawniania opłat za korzystanie ze swoich obiektów jako części początkowej ceny reklamowanej. Powinna to być dobra wiadomość dla podróżnych, która pozwoli im lepiej zrozumieć całkowitą cenę na wcześniejszym etapie procesu rezerwacji.


ASEAN Tourism Forum