Marta Karteczka

Marta Karteczka

Dyrektor generalna hotelu Vienna House w Warszawie, którego otwarcie planowane jest na luty 2019 roku.

Marta Karteczka posiada doświadczenie w kierowaniu strukturami sprzedaży oraz tworzeniu strategii komercyjnej dla ponad 60-ciu hoteli, od marki ekonomicznej do luksusowej. Zarządzanie nowym projektem Vienna House w Warszawie przejęła po czterech latach pracy na stanowisku dyrektor generalnej hotelu Scandic Wroclaw.

Marta Karteczka z branżą turystyczną związana jest od 20 lat, a z hotelarską od 18. Swoją karierę zawodową rozpoczynała od obsługi klienta zagranicznego w biurze turystyki przyjazdowej. Następnie jako director of sales business & leisure w Accor Hospitality była odpowiedzialna za rynek turystyczny, a potem również biznesowy w Polsce i krajach bałtyckich.

W 2009 roku związała się z siecią Scandic Hotels AB, gdzie początkowo była odpowiedzialna za stworzenie i prowadzenie centralnego biura sprzedaży i marketingu. W 2013 roku brała udział w Scandic Talent Program. W 2014 roku stanęła na czele hotelu Scandic Wrocław, jednego z dwóch hoteli w Polsce z certyfikatem EU Ecolabel. Jest pierwszym certyfikowanym w Polsce moderatorem Scandinavian Leadership LOTS®. Już w 2007 roku została zaliczona do grupy najbardziej obiecujących liderów przyszłości Accor Worldwide Top 100 Potential.


ASEAN Tourism Forum