Mauritius otwiera granice dla turystów

Mauritius

Fot. Unsplash

Mauritius planuje 1 października 2021 r. zakończyć proces otwierania granic dla w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 turystów. 

Mauritius ma jeden z najwyższych wskaźników osób w pełni zaszczepionych w Afryce, obecnie – ponad 60 proc. całej populacji. Kampania szczepień jest w toku, a od końca września 2021 r. szczepienia obejmą również osoby poniżej 18. roku życia.

Rozległy program szczepień w kraju i skuteczne zarządzanie w służbie zdrowia spowodowały bardzo niską liczbę hospitalizacji – średnio nieco ponad 3 proc. hospitalizowanych pacjentów w ciągu ostatnich 28 dni, z których większość przebywała w placówkach opieki zdrowotnej z powodu powiązanych chorób, a nie objawów sugerujących COVID-19. Należy zauważyć, że wskaźnik infekcji jest ściśle kontrolowany i maleje w ciągu ostatnich 2 tygodni.

Od początku pandemii w marcu 2020 r. kraj ten odnotował 45 ofiar śmiertelnych bezpośrednio związanych z COVID-19, w populacji liczącej około 1,3 mln osób.

Niezaszczepieni podróżni mogą również podróżować na Mauritius, także po 1 października, pod warunkiem odbycia 14-dniowej kwarantanny w wyznaczonym pokoju hotelowym.


ASEAN Tourism Forum