Mauritius otwiera turystykę poprzez „bąbelkowe kurorty”

Mauritius

Fot. Unsplash

Od 15 lipca zagraniczni podróżni mogą odwiedzać Mauritius, ale początkowo będą przebywać w wyznaczonych „bańkach kurortowych”.

W ramach pierwszego etapu ponownego otwarcia, który będzie trwał do 30 września, zagraniczni goście zatrzymają się w jednym z 14 wyznaczonych ośrodków na Mauritiusie. Urlopowicze będą mogli korzystać z udogodnień w wybranym hotelu, w tym z basenu i plaży.

Jeśli goście zostaną przez 14 dni i uzyskają negatywny wynik testu PCR podczas pobytu w ośrodku, będą mogli opuścić hotel i swobodnie podróżować po wyspie przez resztę pobytu. W przypadku krótszych pobytów mogą opuścić ośrodek wcześniej i wrócić do domu.

Szczepienia obowiązkowe

Osoby w wieku co najmniej 18 lat, przyjeżdżające na Mauritius, muszą być w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19. Ponadto, muszą przejść test PCR w dniu przyjazdu, a następnie między 5 a 7 dniem przed wyjazdem.

Od 1 października rozpocznie się faza druga otwierania na Mauritiusie. Zaszczepieni podróżni będą mogli wjechać bez ograniczeń po przedstawieniu negatywnego wyniku testu PCR wykonanego w ciągu 72 godzin przed wylotem.

Goście z zagranicy mogą rezerwować wakacje w kurortach za pośrednictwem touroperatorów lub bezpośrednio w hotelach.


ASEAN Tourism Forum