Najlepsza szczepionka na COVID-10 na świecie jest dostępna na Hawajach. Bezpłatnie

Medyk pobierający szczepionkę z fiolki

Fot. Unsplash

Odwiedzający na Hawajach płacą 15 dolarów + podatek i napiwki za drinka Mai Tai. Szczepionka przeciw COVID-19 jest jednak bezpłatna i żadne napiwki nie są akceptowane.

Turyści przyjmujący szczepionkę przeciw COVID-19 na Hawajach otrzymują dodatkowe zniżki na zakupy i prezenty wraz ze szczepionką. Wszystko to dzięki uprzejmości podatników stanu Hawaje.

Hawaje, podobnie jak wiele stanów USA, nie mogą przekonać wszystkich swoich mieszkańców do zaszczepienia się przeciwko COVID-19, ale oferują bezpłatne szczepionki bogatym turystom z kontynentalnych Stanów i gościom międzynarodowym. Apteki na Hawajach zamieszczają reklamy o szczepionkach w lokalnych mediach i na stronach internetowych. Rozdawanie darmowych szczepionek to duży zarobek dla aptek czy drogerii. Aby zatem jeszcze bardziej zachęcić do szczepień, wiele sklepów rozdaje kupony na zakupy ze zniżką dodawane przy nabywaniu szczepionki.

Hawaje: zaszczepieni turyści nie muszą wykonywać testów na COVID-19>>

Tymczasem liczba infekcji COVID-19 na Hawajach rośnie, a gubernator David Ige nakłania przybywających na wyspy do pozostania w domu . Dlaczego nie wspomniał o „turystach szczepionkowych”?


ASEAN Tourism Forum