Najlepsze i najgorsze lotniska na świecie dla klasy biznes

Turyści na lotnisku

Fot. Pexels

Nowy ranking branży lotniczej pokazał, które światowe porty lotnicze są najlepsze i najgorsze pod względem podróży w klasie biznes.

W badaniu wzięto pod uwagę takie czynniki jak: liczba poczekalni, liczba obsługiwanych miejsc docelowych, procent lotów zrealizowanych na czas i ocena lotnisk.

Lotnisko, które ma najwyższy wynik w klasie biznes, to Lotnisko Heathrow, z wynikiem 7,10 na 10. To lotnisko miało najwięcej biznesowych poczekalni. Na drugim miejscu znajduje się lotnisko Haneda ze średnim wynikiem 7,03 na 10. Lotnisko ma najlepsze wyniki w zakresie punktualności, z 86,4 proc. lotów odlatujących na czas.

Port lotniczy, który ma najniższy ogólny wynik w klasie biznes, to międzynarodowe lotnisko Ninoy Aquino, z wynikiem 0,88 na 10. Lotnisko w Manili uzyskało najgorsze wyniki w trzech różnych kategoriach: liczba miejsc docelowych, wydajność czasu i ocena od Skytrax (firma konsultingowa z siedzibą w Wielkiej Brytanii, prowadząca badania pasażerskich linii lotniczych z całego świata).

Na drugim miejscu znajduje się lotnisko Gatwick w Wielkiej Brytanii ze średnią oceną 1,82 na 10. Podczas gdy londyńskie Heathrow należy do najlepszych lotnisk w klasie biznes, odwrotnie jest w przypadku Gatwick. Poza wynikiem zaledwie 3 na 5 od Skytrax, Gatwick był jednym z najgorszych lotnisk, jeśli chodzi o punktualność lotów – zaledwie 67,8 proc. lotów odleciało na czas.

Cały ranking znajdziesz tutaj>>