Niemiecki workshop w Katowicach

Tomasz Pędzik, dyrektor Biura Niemieckiej Centrali Turystyki w Polsce

W dniu 21 października Niemiecka Centrala Turystyki zorganizowała w katowickim hotelu Courtyard by Marriott kolejny workshop dla branży turystycznej. Po raz pierwszy od lockdownu odbył się on na rynku lokalnym. Celem wydarzenia była wymiana wiedzy i doświadczenia, a także omówienie nowych możliwości współpracy.

Tomasz Pędzik, dyrektor Biura Niemieckiej Centrali Turystyki w Polsce stwierdził: „Odbudowa turystyki po pandemii to główne wyzwanie w nadchodzących latach dla branży polskiej i niemieckiej. Nasze kampanie „German.Local.Culture.”, „Niemcy – blisko i bezpiecznie” (turystyka przygraniczna) oraz „FeelGood” (zrównoważony rozwój) doskonale wypełniają potrzeby polskiego rynku. Bliska odległość od Polski i świetna infrastruktura zwiększają poczucie bezpieczeństwa i dają możliwość podjęcia krótkoterminowej decyzji o wyjeździe. Wszystkie te elementy dają nadzieję na szybką odbudowę ruchu turystycznego między naszymi krajami”.

Rozmowy podczas workshopu

W workshopie wzięło udział ponad 30 organizatorów oraz biur turystycznych z Katowic i okolicy. Potencjał rynku południowej Polski doceniło w tym roku 7 niemieckich partnerów, przedstawionych poniżej.

Brandenburgia – to głównie pałace i ogrody. Dla miłośników aktywnego wypoczynku doskonałym miejscem będzie Spreewald. Polecamy też aktywne programy MICE, programy dla dzieci i młodzieży, termy i aquaparki jak Tropical Islands czy Naturtherme Templin. Wydarzenia kulturalne takie jak noce w pałacach i ogrodach Sanssouci, już teraz na nowo przyciągają turystów.

Górne Łużyce – bogata europejska historia z wieloma zabytkami z różnych epok i bogatymi tradycjami przyciąga wielu Polaków. Europejskie Dwumiasto Görlitz/Zgorzelec to doskonały przykład integracji na co dzień. Kultura i sztuka, doskonała sceneria dla nagrodzonych Oscarem filmów, 960 ha jeziora Berzdorfer See, historyczne miasta i stacje szlaku Via Sacra – to tylko niektóre atrakcje czekające na turystów.

Görlitz – kościół św. Piotra i Pawła, most na rzece Nysa Łużycka. Fot. Francesco Carovillano

Saksonia – jest z pewnością jednym z najbardziej zielonych krajów związkowych w Niemczech. Oferuje wszystko, co jest potrzebne do spędzenia niezapomnianego urlopu lub krótkiego weekendowego wypadu za granicę. W bogatej ofercie znajdują się nie tylko wspaniałe miasta, ale także atrakcje przyrodnicze, szlaki wodne, piesze i rowerowe oraz szeroki wachlarz usług spa.

Drezno i Kraina Łaby – jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych Niemiec. Urokliwe starówki, znamienite zbiory sztuki i skarby kultury, barokowe zespoły pałacowe, rejsy parostatkami wzdłuż malowniczych brzegów Łaby, winnice w Radebeul oraz trasy rowerowe i piesze sprawiają, że to atrakcyjny cel wycieczek dla grup i klientów indywidualnych, a także doskonała lokalizacja dla kongresów i konferencji.

Manufaktura Porcelany MEISSEN® jest pierwszą manufakturą porcelany w Europie. W warsztatach pokazowych Manufaktury można prześledzić, jak powstaje słynna na całym świecie Meissener Porzellan®. Koniecznie trzeba odwiedzić Muzeum Porcelany Miśnieńskiej. Można tu zrobić zakupy oraz delektować się smakołykami w kawiarni & restauracji MEISSEN®.

Bawaria – Bayern Tourismus Marketing GmbH to oficjalna agencja marketingowa zajmująca się promocją Bawarii jako celu turystycznego. Oferuje wsparcie dla branży turystycznej w postaci: gotowych programów wycieczek, zdjęć (do ściągnięcia pod linkiem bilder.bayern.by), organizacji podróży studyjnych, kontaktów z hotelami, przewoźnikami i organizatorami incomingowymi.

Zagłębie Ruhry – jest stosunkowo nowym kierunkiem wyjazdowym, który oferuje imponującą kulturę industrialną, wartościowe imprezy kulturalne oraz niezwykłe i pełne wrażeń podróże. Zwiedzanie Zollverein w Essen (obiekt wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO), wspinaczka linowa pomiędzy nieczynnymi piecami hutniczymi, nurkowanie w gazometrze, wędrówki po hałdach, muzea sztuki ze światowej klasy arcydziełami oraz restauracje w zapierających dech katedrach industrialnych: Metropolia Ruhry to cel podróży w Europie, który potrafi zaskoczyć i jeden z najbardziej interesujących kierunków wycieczek w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Essen, Zeche Zollverein (kompleks kopalni i koksowni), podwójna wieża wyciągowa. Fot. Anita Demianowicz

Opr. MF
Zdjęcia pochodzą z archiwum Niemieckiej Centrali Turystyki


ASEAN Tourism Forum