Nowa odsłona China Homelife

VII edycja China Homelife Poland 2018 - spotkanie Izb i przedsiębiorców z Europy Centralnej i Wschodniej

31 stycznia w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej odbyło się spotkanie Izb i przedsiębiorców z Europy Centralnej i Wschodniej, przygotowujące do VII edycji China Homelife, zaplanowanej na 6-8 czerwca 2018 roku w centrum targowo-kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą.

Podczas spotkania zaprezentowano szczegółowe informacje dotyczące współpracy z przy organizacji przyjazdu handlowców dla grup zorganizowanych na workshop China Homelife Show Poland, wpsólpracy i udziale w Kongresie Gospodarczym Europy Środkowo-Wschodniej, a także partnerstwa w ramach Europejskiego Konsorcjum Izb i Organizacji Gospodarczych (European Consortium of Chambers and Economic Organizations – ECCEO).

VII edycja China Homelife Poland 2018 - spotkanie Izb i przedsiębiorców z Europy Centralnej i Wschodniej

Uczestnikom spotkania przedstawiono prezentację nowego projektu e-commerce, który powinien wyeliminować problemy przedsiębiorców z mniejszymi zamówieniami (np. jedna paleta czy mniej, pół kontenera i mniej)u chińskich partnerów gospodarczych.

Najnowszy inteligentny system (e-commerce dla hurtowni, centrów handlowych) umożliwia zamówienie on-line wraz z kosztami dostawy każdej partii towarów bezpośrednio do miejsca sprzedaży – wszystko zgodnie z europejskim systemem opodatkowania. Termin dostawy może zostać skrócony z kilku tygodni nawet do 24 godzin.

Chińscy partnerzy zaprezentowali aplikacje dostępne na urządzeniach mobilnych, które umożliwią realizację natychmiastowych zamówień i płatności, a także zgłaszania reklamacji, które będą uważnie śledzone przez twórców projektu i chińskich urzędników odpowiedzialnych za współpracę z państwami Europy Centralnej i Wschodniej.

VII edycja China Homelife Poland 2018 - spotkanie Izb i przedsiębiorców z Europy Centralnej i Wschodniej

W tej naradzie wdział wzięło około 30 izb gospodarczych z Europy oraz prawie 50 z Polski.

Koordynator organizacji przyjazdu grup zorganizowanych przedsiębiorców z 16 krajów Europy Centralnej i Wschodniej Marek Traczyk, prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej powiedział, że w tej części Europy są to jedyne targi, które zapewniają grupom zorganizowanym opłacenie kosztów transportu autokarem, nocleg i wyżywienie. Najważniejsze jest, że dzięki systemowej rejestracji spotkań przedsiębiorcy będą mogli zaplanować spotkania partnerami handlowymi. Podczas VII edycji targów spodziewany jest udział około 1500 wystawców na 30 000 m2.