Nowe połączenie do Berlina, Wiednia i Pragi

PKP Intercity

Po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa wraz z otwarciem granic do krajów UE i strefy Schengen na tory wyjechały pierwsze pociągi międzynarodowe PKP Intercity.

Powrót na tory rozpoczął 23 czerwca nowy pociąg EIC/EC „Wisła” na trasie Warszawa – Berlin – Warszawa. W swój inauguracyjny kurs wyjechał z dworca Warszawa Wschodnia o godz. 6:04. Do stolicy Niemiec dotarł o godz. 12:06 na dworzec Berlin Ostbahnhof. Do stacji docelowej Berlin Hauptbahnhof przyjechał o 12:16.

W drogę powrotną wyruszy z Berlina Hauptbahnhof o godz. 15:43, Berlina Ostbahnhof o 15:55. Do Warszawy dotrze o 21:40 na Dworzec Centralny, zaś na stacji docelowej Warszawa Wschodnia będzie o 21:56.

Jest to już piąta para pociągów BWE. Ceny biletów zaczynają się od 24,90 EUR (cena promocyjna). Ich liczba jest ograniczona. Do Niemiec pojedziemy również pociągiem EIC/EC Sprewa.

Oprócz nich na tory wróciły również pociągi: EIC/EC „Polonia” Warszawa – Wiedeń – Warszawa, EIC/EC „Sobieski” Gdynia – Wiedeń – Gdynia. Ponadto kursują IC/EC Silesia z Warszawy do Ostrawy oraz IC/EC Cracovia z Pragi do Krakowa.

W kolejnych dniach na tory powrócą następne pociągi międzynarodowe, tak żeby 1 lipca 2020 dostępna była pełna siatka tych połączeń. W związku z trwającą epidemią koronawirusa w pociągach obowiązuje zakrywanie nosa i ust. Dlatego pasażerowie otrzymują bezpłatny zestaw sanitarny złożony z maseczek, rękawiczek i chusteczek dezynfekcyjnych.

tekst i foto: Bartosz Karwacki


ASEAN Tourism Forum