• Home »
  • Aktualności »
  • Nowe zasady wjazdu do Francji. Podróżni z Hiszpanii i Grecji z obowiązkowym testem na Covid-19

Nowe zasady wjazdu do Francji. Podróżni z Hiszpanii i Grecji z obowiązkowym testem na Covid-19

Flaga Francji

Fot. Usnplash

Osoby przybywające do Francji z Hiszpanii, Portugalii, Holandii, Cypru i Grecji muszą przedstawić wynik testu na obecność COVID-19, przeprowadzony na co najmniej 24 godz. przed podróżą.

Rządowe zarządzenie obejmuje również podróżnych przybywających do Francji z terytorium Wielkiej Brytanii. Jednocześnie nowe regulacje nie dotyczą osób, które przeszły pełny cykl szczepień „preparatami uznawanymi przez Europejską Agencję Leków (Pfizer, Moderna, AstraZeneca i Janssen) niezależnie od kraju przyjazdu”.

Zgodnie z definicją francuskiego rządu, za pełny cykl szczepień uważa się przyjęcie drugiej dawki na 7 dni przed podróżą, a w wypadku ozdrowieńców – przyjęcie pierwszej dawki przed dwoma tygodniami do wyjazdu. W przypadku jednodawkowego preparat Janssena, produkowanego przez firmę Johnson & Johnson, szczepienie musi być przeprowadzone na 28 dni przed podróżą. Z kolei produkowana w Indiach szczepionka Covishield wymaga przedstawienia specjalnego certyfikatu szczepienia.

Dotychczas podróżni przyjeżdżający do Francji z krajów Półwyspu Iberyjskiego, Holandii, Grecji i Cypru musieli okazywać wyniki testu przeprowadzonego na co najmniej 72 godz. przed podróżą. Brytyjczyków obowiązywał termin 48 godzin.


ASEAN Tourism Forum