Nowy pawilon wystawienniczy Międzynarodowych Targów Poznańskich

MTP

3 marca br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyło się oficjalne otwarcie  nowego pawilonu wystawienniczego 8A. Uroczystość ta została połączona z galą rozdania nagród „Złoty medal MTP – Wybór Konsumentów 2013”.

Prace nad budową pawilonu 8A trwały od czerwca 2013 roku. Za zaprojektowanie i budowę hali odpowiadała firma Wechta. Nowy pawilon ma 2801 m kw. powierzchni użytkowej, a jego kubatura wynosi 31000 m3. Obiekt jest przystosowany do budowy nowoczesnych stoisk piętrowych, wysokich nawet na 10 m. Hala od strony wewnętrznego pasażu „Czteropaku” jest wyposażona w antresolę, która łączy budynek z salami konferencyjnymi znajdującymi się na piętrze kompleksu „Czteropak”. Jest tu też miejsce przeznaczone na cele gastronomiczne. Zarząd MTP szuka jeszcze najemcy dla tego lokalu.

Budynek nowego pawilonu 8A jest połączony nadziemnym łącznikiem z pawilonem 15. Szeroki na ponad 6m i długi na ponad 72m korytarz umożliwi organizację w pawilonie 15 i „Czteropaku” międzynarodowych wydarzeń konferencyjnych i kongresowych nawet dla 15 tysięcy uczestników. Łącznik jest zawieszony na wysokości powyżej 5 metrów nad poziomem jezdni.

Nowa hala stanęła na miejscu Pawilonu Szwajcarskiego, zbudowanego w 1977 r. W obiekcie tym przez wiele lat pokazywana była ekspozycja przemysłu i biznesu szwajcarskiego. W 2007 r. pawilon połączono pasażem z sąsiednimi halami 7, 7A i 8 tworząc kompleks wystawienniczy zwany „Czteropakiem”. Podczas szczytu klimatycznego ONZ COP 14 w grudniu 2008 r. hala była wykorzystywana jako sala konferencyjna. Powierzchnia wystawiennicza pawilonu wynosiła 2425,3m2.

JEN


ASEAN Tourism Forum