Od sierpnia obowiązkowy test na COVID-19 dla osób wjeżdżających do Niemiec?

Niemcy

Fot. Unsplash

Rząd federalny planuje wprowadzić w sierpniu obowiązek testów na COVID-19 dla osób wjeżdżających do Niemiec – donoszą niemieckie media. 

Premier Bawarii Markusa Soedera zadeklarował na antenie telewizji ARD „Tagesthemen”, że rząd federalny „zrobi wszystko, co w jego mocy, aby do 1 sierpnia wprowadzić jednolity, obowiązkowy test, i to nie tylko dla podróżujących samolotem”. Natomiast „żartem” nazwał plany wprowadzenia obostrzeń od 11 września, kiedy skończą się wakacje we wszystkich landach.

Oznacza to, że badanie obowiązywałoby wszystkich wjeżdżających do Niemiec, niezależnie od środka transportu. Obecnie obowiązkowy test na koronawirusa muszą odbyć tylko pasażerowie  linii lotniczych oraz osoby wjeżdżające do kraju z obszarów wysokiego ryzyka, które nie zostały w pełni zaszczepione przeciwko koronawirusowi lub wyzdrowiały po chorobie COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia za zaostrzeniem przepisów

Plany zaostrzenia przepisów wjazdowych popiera również niemieckie Ministerstwo Zdrowia.

Rzeczniczka ministra zdrowia Jensa Spahna poinformowała, że „Federalne Ministerstwo Zdrowia opowiada się za jak najszybszym rozszerzeniem obowiązków testowych przy wjeździe”.

 


ASEAN Tourism Forum