Omikron rozprzestrzenia się na świecie. Japonia i Izrael zamykają granice

Mapa Europy

Fot. Pexels

W związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa Omikron, Izrael i Japonia zamykają granice dla zagranicznych przyjezdnych.

Izrael jest pierwszym krajem, który całkowicie zamknął swoje granice dla cudzoziemców, na razie na 14 dni,  w związku z pojawieniem się wariantu Omikron w kraju.

Natomiast obywatele Izraela, powracający z zagranicy zobowiązani są do zdania testu PCR po powrocie do kraju i kwarantanny. Zaszczepieni i zdrowi Izraelczycy przejdą trzydniową kwarantannę, nie zaszczepieni będą w samoizolacji przez siedem dni, pod warunkiem, że wynik drugiego testu na koronawirusa będzie negatywny.

Omikron rozprzestrzenia się w Europie. Nowe ograniczenia na granicach>>

Izrael umieścił również wszystkie kraje afrykańskie, z wyjątkiem części północnej kontynentu, na czerwonej liście państw, do których wyjazd Izraelczyków jest zabroniony bez specjalnego pozwolenia. Zabroniony został też wjazd do Izraela podróżnych z tych krajów.

Japonia też zamyka granice

Kolejnym po Izraelu krajem, który zamknął granice dla zagranicznych przyjezdnych jest Japonia. Pomimo, że kraj ten nie odnotował na razie żadnego przypadku Omikronu, zdecydowano się na ten krok.

Nowe zarządzenie wchodzi w życie kilka tygodni po złagodzeniu zasad kwarantanny dla osób z zagranicy podróżujących służbowo, co miało na celu ożywienie gospodarki.


ASEAN Tourism Forum