Omikron zmusił Finnair do zmniejszenia liczby lotów

Samolot Finnair

Fot. Unsplash

Finnair zmniejszył możliwości przewozowe w związku z wpływem wariantu koronawirusa Omikron na poziom zatrudnienia.

Aby sprostać wyzwaniom związanym z zasobami kadrowymi, linie Finnair zmniejszyły ruch o około 20 proc. i oferują klientom alternatywne opcje lotów.

„Zwolnienia chorobowe personelu mają obecnie znaczący wpływ na linie Finnair i lotniska w Finlandii, a także na całym świecie. Staramy się sprostać tym wyzwaniom związanym z zasobami ludzkimi poprzez odwoływanie lotów, aby uniknąć zmian w ostatniej chwili i lepiej zarządzać oczekiwaniami naszych klientów.” – powiedział Ole Orvér, dyrektor handlowy Finnair.

Większość odwołanych lotów odbywa się na trasach, na których Finnair obsługuje kilka lotów dziennie, więc wielu klientom zostanie zaoferowany alternatywny lot do tego samego miejsca docelowego tego samego dnia. Te kierunki obejmują połączenia do Sztokholmu, Oslo, Kopenhagi, Paryża i Rzymu.

Braki kadrowe w powietrzu. Linie lotnicze podnoszą płace

Zmiany zajdą również w przypadku lotów długodystansowych. Uruchomienie nowej trasy do Dallas zostanie przeniesione z lutego na 27 marca, a rozpoczęcie lotów do Nagoi i zwiększenie częstotliwości lotów do Osaki są przeniesione na lato 2022 roku.

Finnair zmniejszy także częstotliwość lotów do Singapuru do dwóch w tygodniu, a do Hongkongu do trzech.

Do 28 lutego 2022 r. klienci mogą zmieniać daty podróży tyle razy, ile potrzebują, bez dodatkowej opłaty za zmianę.