Organizatorzy targów: prewencja TAK, rezygnacja NIE

W świetle ostatnich wydarzeń związanych z epidemią koronawirusa organizatorzy targów w Europie zdecydowali się na wprowadzenie procedur prewencyjnych.

Jednocześnie zapewniają, że wydarzenia odbędą się normalnie, a osoby czuwające nad bezpieczeństwem są dobrze przygotowane.

Niskie ryzyko zarażenia

Organizatorzy targów Business Travel Show poprosili jednak odwiedzających z krajów azjatyckich, którzy w ciągu ostatnich 14 dni przybyli do Wielkiej Brytanii, by zrezygnowali z udziału w wydarzeniu. Wszyscy wystawcy, którzy w ostatnich tygodniach byli w Chinach, Malezji, Korei, Japonii, Tajlandii, Singapurze, Tajwanie, Hongkongu i Makau i stwierdzają u siebie symptomy takie jak kaszel i duszności, proszeni są o pozostanie w domu i poinformowanie służb medycznych. Organizatorzy zapewniają, że ryzyko zarażenia jest niskie, ale stale współpracują z władzami obiektu, na którym odbędzie się wydarzenie i służbami medycznymi tak, by zapewnić wszystkim uczestnikom targów najwyższy poziom bezpieczeństwa.

ITB w Berlinie normalnie, Barcelona odwołuje

Podobny komunikat wystosowali organizatorzy targów turystycznych ITB w Berlinie, którzy zapewnili o wzmożonej dbałości o dobre warunki sanitarne i stałe kontrolowanie sytuacji. Ponadto potwierdzono stały kontakt i współpracę z władzami w Berlinie odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo zdrowotne. Odwiedzający targi proszeni są o sprawdzanie oficjalnych kanałów ITB Berlin w mediach społecznościowych, gdzie na bieżąco publikowane są wszelkie informacje dotyczące targów.

Jak dotąd ze względu na epidemię odwołano jedynie targi elektroniki w Barcelonie, Mobile World Congress, które miały odbyć się 24 lutego.