Pandemia wraca? Portugalia przywraca obostrzenia COVID-19

Porto - Portugalia

Fot. Unsplash

Rząd Portugalii przywrócił pandemiczne, w tym zakaz przemieszczania się obywateli powiatach, gdzie COVID-19 rozprzestrzenia się najszybciej. Podczas najbliższego weekendu zakaz wjazdu i wyjazdu będzie obowiązywał między innymi w Lizbonie.

Oprócz Lizbony restrykcje zostały przywrócone w 27 innych powiatach kraju, w tym w popularnych wśród turystów miastach, takich jak Braga, Setubal i Sintra, a także nadmorskich kurortach Sesimbra, Albufeira oraz Cascais. Przywrócono tam obowiązek wykonywania pracy zdalnej, ograniczono godziny pracy placówek handlu i usług, a także zredukowano do czterech liczbę osób przy stolikach w restauracjach.

“W chwili obecnej nie ma warunków do tego, aby rozpocząć dalsze luzowanie obostrzeń sanitarnych” – powiedziała podczas konferencji prasowej w Lizbonie rzeczniczka rządu Mariana Vieira da Silva, , że podczas minionej doby potwierdzono ponad 1,5 tys. infekcji.

Rzeczniczka dodała, że rząd premiera Antonia Costy spodziewa nasilenia się pandemii, nie ma więc mowy o planowanym po 30 czerwca znoszeniu restrykcji.