Partnerzy medialni

Łączymy doświadczenia praktyczne związane z rozwojem gospodarczym i turystycznym, promocją i marketingiem jednostek samorządowych, LGD, NGO z pracą w organizacjach społecznych i biznesie turystycznym oraz wiedzą i doświadczeniem najlepszych.

Zaspakajamy potrzeby i rozwiązujemy problemy samorządów. Wiemy, że są one coraz bardziej świadome swojej odpowiedzialności za rozwój gospodarczy, turystyczny i wizerunek. Potrzebują profesjonalnego wsparcia i podejścia, które oferuje nasza firma. Opracowujemy strategie rozwoju, marketingowe, promocji i marki oraz realizujemy projekty szkoleniowo-doradcze.

Nasi główni klienci: Związek Miast Polskich, DGA SA, Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, urzędy miejskie: Ustka, Elbląg, Słupsk, Szklarska Poręba, Łomża, Świdnica, Suwałki, Świnoujście, Racibórz, Nysa, Szczecin, Mielec, Turek, Kędzierzyn-Koźle, Krasnobród, Biała, Sośnicowice, Oświęcim i Ostrów Wielkopolski, Lublin; starostwa powiatowe: Giżycko, Nysa, Kłodzko, Hajnówka i Ząbkowice Śląskie; Stowarzyszenie: Gmin Ziemi Kłodzkiej, ProCarphatia, Wielkie Jeziora Mazurskie i Warmińsko – Mazurska ARR; urzędy marszałkowskie województw: zachodniopomorskiego, małopolskiego, podlaskiego, opolskiego, dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego i lubuskiego.

www.2ba.pl


Gazeta „ABC” ukazuje się od lipca 1990 roku. Wychodzi w środy na terenie miasta Leszna oraz powiatów leszczyńskiego, gostyńskiego, kościańskiego, rawickiego, wschowskiego i górowskiego.

Spośród wszystkich gazet ukazujących się w Lesznie mieszkańcy miasta najchętniej czytają gazetę „ABC”. Tak wynika z „Badania jakości życia w Lesznie 2017”, wykonanego przez Instytut Badawczy IPC Sp. z o.o. z Wrocławia na zlecenie Urzędu Miasta.

www.gazetaabc.pl


Agencja Informacyjna zajmuje się przygotowywaniem zleconych materiałów informacyjnych z zakresu szeroko pojętej gospodarki i kultury. Misją Agencji Informacyjnej jest dostarczanie ciekawych, ważnych wiadomości.

Redakcja: Miłosz Manasterski – Redaktor Naczelny, Jarosław December, Aleksandra Gawrońska, Anna Kłys, Roman Mańka, Ewelina Rubinstein (korespondent w USA), Estera Szymanowska, Bronisław Tumiłowicz, Tomasz Zapert.

www.agencja-informacyjna.com


To jedyne w Polsce medium branżowe dedykowane sektorowi LifeScience, istniejące nieprzerwanie od 1998 r. Jest liderem mediów w Polsce w dziedzinie biotechnologii, kosmetologii, farmacji, medtechu i innowacyjnego biobiznesu. Użytkownik odnajdzie tutaj zarówno newsy, jak i wywiady z przedstawicielami świata nauki i biobiznesu oraz najważniejsze doniesienia z branży. To, co wyróżnia portal, to unikalny katalog firm oraz bogata baza gromadząca informacje na temat produktów i usług oferowanych w branży LifeScience. Biotechnologia.pl to również wiele interesujących ofert pracy.

Biotechnologia.pl


EuropejskaFirma.pl jest portalem internetowym biznesu, poświęconym w szczególności ludziom, firmom, bankom i samorządom wyróżnionym w konkursach, organizowanych przez Instytut Europejskiego Biznesu: Gepardy Biznesu (konkurs organizowany od 2006 r.), Samorząd Przyjazny Firmom (od 2007 r.), Efektywna Firma (od 2008 r.), Efektywny Bank (od 2008 r.), Bank Przyjazny Firmom (od 2008 r.), Brylanty Polskiej Gospodarki (od 2008 r.), Najpiękniejszy Budynek (od 2008 r.), Wielcy Modernizatorzy Polski (od 2012 r.), Światowa Firma (od 2013 r.), Mocna Firma Godna Zaufania (od 2014 r.), Mocny Bank Godny Zaufania (od 2014 r.).

www.europejskafirma.pl


„Express Biznesu” – magazyn biznesowy wydawany przez Nordapress z Wejherowa.

„Express Biznesu” skupia się na szeroko rozumianej tematyce biznesowej oraz na tematach związanych z polityką, funkcjonowaniem samorządów, czy lifestyle’m. Początkowo był wydawany jako pismo bezpłatne, obecnie sprzedaż odbywa się w salonach Empik, dostępna jest także prenumerata.

Wydawnictwo Nordapress P.P.H.U. to doświadczony i ceniony wydawca mediów lokalnych.

Za pomocą bezpłatnej prasy i internetu dociera do szerokiego grona odbiorców na terenie województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Wydaje bezpłatne gazety lokalne (Express Powiatu Wejherowskiego, Express Powiatu Lęborskiego, Express Trójmiasta i okolic, Express Powiatu Starogardzkiego, Express Powiatu Kartuskiego i Express Powiatu Puckiego).

Oprócz periodyków o zasięgu lokalnym, specjalizuje się w wydawaniu magazynów o charakterze branżowym: „Express Rolniczy”, „Ślub i Wesele Pomorskie” oraz „Nieruchomości i Wnętrza”.

Wydawnictwo prowadzi także portale internetowe – metropolia.info, gwe24.pl i gle24.pl oraz nasygnale.info

www.expressbiznesu.pl


„Express Rolniczy” – magazyn branżowy adresowany do rolników, przedsiębiorców rolnych, mieszkańców obszarów wiejskich. Magazyn wydawany jest przez Nordapress z Wejherowa.

Wydawnictwo Nordapress P.P.H.U. to doświadczony i ceniony wydawca mediów lokalnych.

Za pomocą bezpłatnej prasy i internetu dociera do szerokiego grona odbiorców na terenie województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Wydaje bezpłatne gazety lokalne (Express Powiatu Wejherowskiego, Express Powiatu Lęborskiego, Express Trójmiasta i okolic, Express Powiatu Starogardzkiego, Express Powiatu Kartuskiego i Express Powiatu Puckiego).

Oprócz periodyków o zasięgu lokalnym, specjalizuje się w wydawaniu magazynów o charakterze branżowym: „Express Rolniczy”, „Ślub i Wesele Pomorskie” oraz „Nieruchomości i Wnętrza”.

Wydawnictwo prowadzi także portale internetowe – metropolia.info, gwe24.pl i gle24.pl oraz nasygnale.info

www.expressy.pl


Fenomen POLSKA – to prestiżowy magazyn wydawany od czerwca 2011 roku popularyzujący osiągnięcia i wkład Polaków w rozwój cywilizacji i kultury oraz promujący piękno i potencjał gospodarczy, naukowy i twórczy Polski. Od 2014 roku wydawany jest w wersji polsko-angielskiej.

Fenomen POLSKA opisuje wszystko, co stanowi powód do dumy i fascynuje inne narody:

 • osiągnięcia naukowe i techniczne
 • sukcesy polskich przedsiębiorstw
 • wyniki polskiej gospodarki
 • wybitne dzieła kultury i sztuki
 • fascynujące miejsca i regiony
 • pasjonującą historię

Magazyn, który jest najlepszą odpowiedzią na powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie”.

www.fenomenpolska.pl


„Gazeta Aleksandrowska” – miesięcznik, obejmuje powiat aleksandrowski (miasta: Aleksandrów Kujawski, Ciechocinek, Nieszawa; gminy: Aleksandrów Kujawski, Bądkowo, Raciążek, Zakrzewo, Waganiec). Nakład 6-7 tys. egz.

Wydawcą miesięcznika jest Wydawnictwo Kujawy Stanisław Białowąs – firma działająca w branży wydawniczej od 2006 roku. Siedziba firmy mieści się pod adresem: Lipowa 48, 87-811 Szpetal Górny, województwo kujawsko-pomorskie. Redaktorem naczelnym jest Stanisław Białowąs.

„Gazeta Aleksandrowska” jest pismem niezależnym, bezpłatnym. Kolportaż odbywa się przez punkty sprzedaży prasy, placówki handlowe i usługowe, urzędy gmin, placówki kulturalne.

Gazeta towarzyszy mieszkańcom regionu w ich codziennym życiu. Jest wszędzie tam, gdzie dzieją się sprawy ważne i te niosące ze sobą problemy wymagające pilnego rozwiązania. Na łamach szczególnie wiele miejsca zajmują sprawy samorządów gminnych, działalność kulturalna i sportowa. Pismo na co dzień towarzyszy życiu szkół. Pokazuje historię regionu, przypomina ludzi, którzy tu dawniej mieszkali, pracowali.

www.kujawy.media.pl


„Gazeta Ciechocińska” – miesięcznik adresowany do mieszkańców i gości Ciechocińska. Kolportaż także Aleksandrów Kujawski, nakład 5 tys. egz. Redaktorem prowadzącym jest Mariusz Strzelecki.

Miesięcznik wydaje Wydawnictwo Kujawy Stanisław Białowąs – firma działająca w branży wydawniczej od 2006 roku. Siedziba firmy mieści się pod adresem: Lipowa 48, 87-811 Szpetal Górny, województwo kujawsko-pomorskie. Redaktorem naczelnym jest Stanisław Białowąs.

„Gazeta Ciechocińska” jest pismem niezależnym, bezpłatnym. Kolportaż odbywa się przez punkty sprzedaży prasy, placówki handlowe i usługowe, urzędy gmin, placówki kulturalne.

Gazeta jest wszędzie tam, gdzie dzieją się sprawy ważne i te niosące ze sobą problemy wymagające pilnego rozwiązania. Na łamach szczególnie wiele miejsca zajmują sprawy samorządów gminnych, działalność kulturalna i sportowa.

www.kujawy.media.pl


Gazeta MSP jest ogólnopolskim miesięcznikiem ekonomicznym skierowanym do właścicieli i osób zarządzających firmami z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Magazyn wydawany jest od 16 lat. Misją Gazety MSP jest dostarczanie polskim przedsiębiorcom rzetelnej, kompletnej i praktycznej wiedzy. Celem magazynu jest edukowanie przedsiębiorców w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej, informowanie o najważniejszych zmianach w otoczeniu biznesowym oraz prezentowanie ofert i produktów kierowanych do MSP.

www.gazeta-msp.pl


Portal gwe24.pl został stworzony z myślą o mieszkańcach Lęborka jak i powiatu lęborskiego oraz okolic. Portal tworzy zgrana grupa młodych, kreatywnych osób, które nie boją się nowych wyzwań. Dotychczas nie raz udowodnili, że potrafią sprostać zadaniom wymagającym dużej pracy i twórczego myślenia.

Nasze wieloletnie doświadczenie skłoniło nas do podjęcia działań w kierunku ulepszania komunikacji lokalnej społeczności w czym portal www.gle24.pl ma się znacząco przyczynić. Na naszym portalu znajdziesz aktualne informacje, wydarzenia sportowe, kulturalne i rozrywkowe oraz wiele innych cennych informacji.

www.gle24.pl


Portal gwe24.pl został stworzony z myślą o mieszkańcach Wejherowa jak i powiatu Wejherowskiego oraz okolic. Portal tworzy zgrana grupa młodych, kreatywnych osób, które nie boją się nowych wyzwań. Dotychczas nie raz udowodnili, że potrafią sprostać zadaniom wymagającym dużej pracy i twórczego myślenia.

Nasze wieloletnie doświadczenie skłoniło nas do podjęcia działań w kierunku ulepszania komunikacji lokalnej społeczności w czym portal www.gwe24.pl ma się znacząco przyczynić. Na naszym portalu znajdziesz aktualne informacje, wydarzenia sportowe, kulturalne i rozrywkowe oraz wiele innych cennych informacji.

www.gwe24.pl


Portal hipoalergiczni.pl działa na rzecz społeczności alergików, zapewniając najnowsze wiadomości ze świata nauki, medycyny, w szczególności promujących bezpieczne i sprawdzone sposoby eliminacji alergenów z codziennego życia.

www.hipoalergiczni.pl


Kąśliwe, ostre pióro spotkało się z ogromnym zainteresowaniem czytelników, bo ludzie potrzebują bezkompromisowych gazet redagowanych przez niepokornych dziennikarzy. Informator Mazowsza, którego Wydawcą jest firma GR, nie zostawiało suchej nitki na tych, którzy szkodzili lokalnej społeczności. Mocne środki wyrazu i jednoznaczne tezy, szybko stały się znakiem rozpoznawczym gazety. Naszym hasłem reklamowym jest : „My postaramy się dowieść prawdy”. Sukcesy prasowe od 2012 roku, zaowocowały utworzeniem internetowej ITV Mazowsza, zajmującej się promowaniem wydarzeń kulturalnych i biznesowych.

www.imazowsza.eu


Interwizja Warszawa TV to bezstronny portal informacyjny:

 • media
 • informacje
 • publikacje
 • event marketing
 • organizacja imprez
 • dokumentowanie imprez

www.press.warszawa.pl


Jubilerzy.info.pl to informacyjno-promocyjna platforma internetowa, wirtualne MIASTO JUBILERÓW, miejsce spotkań producentów, nabywców i kupców branży jubilerskiej ,w którym jest miejsce dla profesjonalistów z obszarów: handlu, usług i produkcji biżuterii, ekspertów oraz użytkowników którzy chcą podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem, zamieścić ogłoszenia.

Jest również tutaj miejsce dla firm i usług z branż pomocniczych takich jak: targi, konferencje, opakowania, półfabrykaty, narzędzia, maszyny urządzenia, edukacja i inne niezwykle istotne dla działalności i osiągnięcia konkurencyjności podmiotu.

Celem serwisu jest:

 • zwiększenie sprzedaży oferowanych towarów i usług,
 • spadek kosztów funkcjonowania firmy,
 • dostęp do alternatywnych źródeł finansowania,
 • współpraca w zakresie realizacji branżowych projektów.

Powyższy cel realizowany jest poprzez zaprezentowanie na portalu kompleksowej informacji na temat dostępnych na świecie towarów i usług istotnych dla handlu i produkcji jubilerskiej.

Rejestracja w serwisie jubilerzy.info.pl daje między innymi następujące możliwości:

 • utworzenie profilu Państwa firmy/organizacji na portalu oraz na spersonalizowanej stronie internetowej (indywidualny adres www);
 • publikacja materiałów prasowych, reklam, ofert handlowych i innych materiałów;
 • uczestnictwo w rankingach, konkursach i spotkaniach biznesowych;
 • publikacja ofert na GIEŁDZIE OGŁOSZEŃ, dotyczących kupna, sprzedaży, bądź współpracy.
 • dostęp do branżowego FORUM, na którym można dzielić się doświadczeniami, kierować zapytania do specjalistów z branży, rekomendować firmy do współpracy i inne;
 • dostęp do aktualnej wiedzy o wydarzeniach branżowych i nowościach;
 • uczestnictwo we wspólnych projektach inwestycyjnych;
 • pozyskanie krajowych i zagranicznych kontaktów biznesowych.

Na platformie jubilerzy.info.pl każda firma/organizacja jest PARTNEREM.

Na bieżąco informujemy Państwa o ważnych planowanych i odbywających się targach, konkursach i innych przedsięwzięciach branżowych i gospodarczych.

Zapraszamy do współtworzenia społeczności MIASTA JUBILERÓW, jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i propozycje współpracy.

Serdecznie zapraszamy!

www.imazowsza.eu


KUKBUK to ukazujący się od listopada 2012 roku nowoczesny dwumiesięcznik kulinarny o szlachetnej szacie graficznej, który wyróżnia się wysoką jakością prezentowanych autorskich fotografii i sesji zdjęciowych. Ten estetyczny i wysmakowany graficznie magazyn łączy w sobie funkcje książki kucharskiej, albumu o jedzeniu i wciągającego pisma lajfstajlowego o wartości kolekcjonerskiej. Obok dużej liczby przepisów magazyn porusza tematy związane z szeroko rozumianą kulturą jedzenia, zjawiskami socjologicznymi, sztuką i dizajnem w świecie kulinariów.

Magazyn kierowany jest zarówno do osób gotujących, jak i dla tych, którzy po prostu uwielbiają jeść.

KUKBUK jest wydawany w nakładzie 43.000 egzemplarzy. Dystrybucja magazynu odbywa się przez 800 punktów sprzedaży w całej Polsce m.in. w salony prasowe Empik, Inmedio, Relay, Kolporter, Ruch i Traffic. Magazyn wersji papierowej wspierany jest przez stronę internetową www.kukbuk.pl oraz zintegrowane profile w mediach społecznościowych: www.facebook.com/kukbuk, instagram.com/kukbuk_official.

KUKBUK jest laureatem srebrnej i brązowej nagrody za ilustrację w konkursie KTR oraz nagród i wyróżnień ArtFront i TouchFront w konkursie GrandFront.
Magazyn „Brief” wyróżnił twórczynie KUKBUK-a obecnością w prestiżowym rankingu „50 najbardziej kreatywnych w biznesie”.

www.kukbuk.pl


Telewizja MASTER istnieje od grudnia 1997 r. Nadajemy w sieci kablowej UPC w Łukowie i Radzyniu Podlaskim (woj. lubelskie). Nadajemy przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. W większości jest to przekaz planszowy, MASTER text, zawierający aktualności w postaci wiadomości i informacji, dotyczących naszego miasta i regionu. Sześć razy w miesiącu emitujemy filmowy blok programowy, trwający średnio ok. 2,5 godziny. W programie filmowym zamieszczamy relacje z bieżących wydarzeń.

www.telewizja.lukow.pl


Merkuriusz Polska jest prestiżowym, opiniotwórczym wydawanym od 12 lat pismem, na łamach którego prezentowane są wybitne osobistości i spektakularne wydarzenia. To cenione forum dyskusji o Poznaniu, Wielkopolsce i Polsce co sprawia, że staje się także magazynem, który jest integralną częścią procesu opiniotwórczego i kształtuje wizję naszej przyszłości. Staramy się budować lepszą rzeczywistość zarówno dla nas samych jak i dla gości i sąsiadów. Czytelnicy, przedstawiciele świata biznesu, kultury, nauki i sztuki dostrzegają potrzebę istnienia medium w którym może wypowiedzieć się każdy zainteresowany.

www.merkuriusz.com.pl


Nasze Wydawnictwo ma już ponad 20-letnią historię. Zmieniały się formy organizacyjne, wydawcy, nazwy, tytuły, ale gazety wychodziły i wychodzą nadal. Dokładnie 15 lipca 1994 roku ukazał się pierwszy numer Gazety Woli i Bemowa. Dzisiaj na ten czarno-biały egzemplarz archiwalny patrzymy ze wzruszeniem i uśmiechem, ale tak to się zaczęło. Nasza gazeta śledziła rozwój młodej gminnej samorządności, pisała o nowościach, o planach, o wszystkim, co interesowało naszych Czytelników. Od połowy 2006 roku nasze trzy gazety ukazują się w jednym terminie, regularnie, co dwa tygodnie.

www.nasza-gazeta.pl


Jesteśmy multimedialną agencją informacyjną, z której depesz korzystają największe stacje telewizyjne, radiowe, prasa oraz portale internetowe w Polsce i za granicą. Rozmówcami naszych redakcji są najważniejsze osoby w państwie, w tym politycy, prezesi instytucji państwowych i firm – także tych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, analitycy, eksperci rynku oraz przedstawiciele świata kultury.

www.info.newseria.pl


Portal internetowy Flesz.news prezentuje najważniejsze wydarzenia medialne w Polsce oraz dostarcza ciekawe informacje ze świata. Jeśli interesuje Cię życie gwiazd, a także ciekawostki ze świata mody, show-biznesu, sportu zapraszamy do odwiedzania naszej strony. Relacjonujemy najważniejsze pokazy mody, konferencje, gale czy wydarzenia sportowe.

www.pl.novon.media


Pierwszy Portal Rolny – PPR – Wszystko o uprawie, hodowli, technice rolniczej, najnowsze notowania z giełd światowych i najświeższe informacje z rynków rolnych.

www.ppr.pl


Radio Kolor to stacja warszawska. Zostało ono założone w 1992 roku. Radia słuchać można na terenie stolicy oraz okolic. Dostępne jest także za pośrednictwem Internetu. Radio Kolor skierowane jest do mieszkańców Warszawy, którzy cenią lokalne wiadomości. Na antenie usłyszeć można muzykę z gatunku r’n’b oraz pop z lat 80. i 90. ubiegłego stulecia. Do stałej ramówki Radia Kolor wchodzą następujące audycje: „Dzień dobry z Kolorem”, „Zbawienie w pracy”, „Nienudne popołudnie” oraz „Wieczór z Kolorem”.

www.radiokolor.pl


Magazyn „Ślub i Wesele” skupia się na szeroko rozumianej tematyce związanej z organizowaniem ślubów i wesel – o modzie, zwyczajach, salach, hotelach, restauracjach itp. To czasopismo bezpłatne, dostępne podczas wszystkich ważnych wydarzeń branżowych.

Magazyn wydawany jest przez wydawnictwo z Wejherowa. To doświadczony i ceniony wydawca mediów lokalnych. Za pomocą bezpłatnej prasy i internetu dociera do szerokiego grona odbiorców na terenie województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Oprócz periodyków o zasięgu lokalnym, specjalizuje się w wydawaniu magazynów o charakterze branżowym: „Express Biznesu”, „Express Rolniczy” oraz „Nieruchomości i Wnętrza”.

www.slubyiwesela.info


Teresa Kudyba – reportażystka, dokumentalistka, producentka tv. Prezes Zarządu Radia Opole SA: 2010-2011. W latach 1998-2010: stała współpraca z TVP3, Gazeta Wyborcza, ARD-Studio Warschau, ARD-Radio, Deutsche Welle-tv w Berlinie i Brukseli, SPIEGEL-TV.

Tress Media Production:

 • ponad 200 filmów dokumentalnych i reportaży telewizyjnych, publikacje prasowe w prasie polskiej i niemieckiej,
 • jurorka Telewizyjnej Nagrody Euroregionów „euro-lokal” w Saksonii
 • jurorka Konkursu Telewizji Europejskich „civis Europe” w Brukseli
 • filmy reklamowe i promocyjne
 • kampanie reklamowe
 • warsztaty medialne
 • organizacja press-tour dla dziennikarzy Stowarzyszenia Polskich Mediów

www.kudyba.pl


Miesięcznik „Tu i Teraz” obejmuje Włocławek i powiat włocławski (13 gmin: Baruchowo, Boniewo, Brześć Kujawski, Fabianki, Choceń, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubanie, Lubień Kujawski, Lubraniec, Kowal miasto i gmina oraz gmina Włocławek). Pierwszy numer ukazał się w 2007 roku w nakładzie 28 tys. egzemplarzy. Teraz nakład wynosi 16 -17 tys. egzemplarzy. Redaktor prowadzący – Jolanta Pijaczyńska.

Wydawcą miesięcznika jest Wydawnictwo Kujawy Stanisław Białowąs – firma działająca w branży wydawniczej od 2006 roku. Siedziba firmy mieści się pod adresem: Lipowa 48, 87-811 Szpetal Górny, województwo kujawsko-pomorskie. Redaktorem naczelnym jest Stanisław Białowąs.

„Tu i teraz” jest pismem niezależnym, bezpłatnym. Kolportaż odbywa się przez punkty sprzedaży prasy, placówki handlowe i usługowe, urzędy gmin, placówki kulturalne.

Gazeta towarzyszy mieszkańcom regionu w ich codziennym życiu. Jest wszędzie tam, gdzie dzieją się sprawy ważne i te niosące ze sobą problemy wymagające pilnego rozwiązania. Na łamach szczególnie wiele miejsca zajmują sprawy samorządów gminnych, działalność kulturalna i sportowa. Pismo na co dzień towarzyszy życiu szkół. Pokazuje historię regionu, przypomina ludzi, którzy tu dawniej mieszkali, pracowali.

www.kujawy.media.pl


Twoje Radio Lipsko to pierwsza w Polsce rozgłośnia samorządowa nadając na falach średnich. Na mapie polskiej radiofonii zaistniało 7 lutego 2001 roku.

Rozgłośnia powstała w wyniku starań ówczesnych burmistrzów Mariana Wodnickiego i Marka Fiutka. Od 2002 roku rozgłośnią kieruje red. Władysław Bajkowski. Właścicielem stacji jest spółka Polskie Fale Średnie z siedzibą w Krakowie. Stacja swoim zasięgiem obejmuje cały powiat lipski oraz powiaty ościenne z województw mazowieckiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.

W ciągu 18 lat TRL nadawało 6570 dni. W tym czasie w eter popłynęło 13 140 audycji lokalnych o łącznym czasie trwania 26 280 godzin.

Od 2011 roku TRL transmituje mszę święta z kościoła Św. Trójcy z Lipska, a od 2012 roku nadaje także przez internet. Od początku TRL współpracuje z rozgłośnią Fundacji Głos Ewangelii.

Wiele autorskich programów takich jak „Z harcerską trąbką w sygnale”, Radiowe Spotkania z farmacją – i nie tylko”, „Pan Tadeusz i zioła” czy „Niedzielne okruchy słowa” trwale zapisały się w pamięci słuchaczy.

Twoje Radio Lipsko zostało wyróżnione medalem Pro Masovia oraz medalem Za Zasługi Dla Ziemi Lipskiej.

www.radiolipsko.pl


Wieści Polickie są dwutygodnikiem lokalnym ukazującym się od 1999r. na terenie powiatu polickiego. Gazeta rozprowadzana jest w kilkudziesięciu punktach sprzedaży. Nasza pozycja na rynku jest ugruntowana, posiadamy grono stałych czytelników i współpracowników. W części publicystycznej staramy się na bieżąco reagować na wszystkie wydarzenia społeczne i gospodarcze. Gazeta włącza się w różne przedsięwzięcia takie jak targi, konferencje, sympozja obejmując je patronatem medialnym.

Naszym celem jest bezpośrednie dotarcie zarówno do mieszkańców jak i do środowiska przedsiębiorców po polskiej i niemieckiej stronie granicy. Redakcja Wieści Polickich od szeregu lat utrzymuje ścisłe kontakty biznesowe z kontrahentami z regionu Metropolii Szczecińskiej oraz sąsiedniej Meklemburgii. W tym celu prowadzimy kolportaż adresowany bezpośrednio do szerokiej grupy przedsiębiorstw.

www.wiescipolickie.pl


„Wieści Prosto z Gór” to portal internetowy, który również posiada swoje wydanie papierowe. Portal chętnie wsłuchuje się w głos mieszkańców i daje im możliwość wyrażenia swojej opinii. Kurier Pieniński oraz Kurier – Beskid Wyspowy i Gorce są głównymi działami tematycznymi, jednak podejmowane są prace, aby zwiększyć ich zasięg. Nowość to portal ogólnopolskiego „Wieści z Polski”.

Na łamach portalu pisana jest prawda na tematy mało wygodne dla lokalnych władz. Jak mawiał Mark Twain: „Jeśli mówisz prawdę, nie musisz niczego pamiętać”. Jeszcze lepiej, gdy prawda jest spisana w miejscu dostępnym dla szerszego grona odbiorców. Bez wątpienia portal „Wieści Prosto z Gór” jest takim miejscem. Wiele z publikowanych materiałów trafia pod „strzechy”. Są doceniane: Stowarzyszenie Gazet Lokalnych do nagrody Local Press 2017 nominowało reportaż „Stróż Praworządności czy książę bezprawia”. Portal przyczynia się do promocji regionu. Pieniny oraz Beskid Wyspowy to z pewnością jedne z najpiękniejszych terenów w Polsce.

Wydawcą magazynu „Wieści Prosto z gór” jest Paweł Znyk, autor dwóch książek „Od komunikacji do manipulacji”, „Propaganda współczesne oblicza”. Jest również autorem kilkudziesięciu reportaży filmowych w tym „Technologia zabójstwa medialnego”.

Z mediami związany od lat. W wyborze zawodu dziennikarza utwierdziły go słowa Jana Pawła II, że dziennikarstwo to także powołanie, zaś dziennikarze powinni służyć prawdzie, sprawiedliwości, wolności, a także przyczyniać się do tworzenia ładu społecznego.

Paweł Znyk został wyróżniony za cykl reportaży „Edukacja bez granic”, w których zaprezentował ofertę edukacyjną najbardziej prestiżowych uczelni Europy, co umożliwiło wielu młodym ludziom podjęcie bądź kontynuację nauki na poziomie studiów wyższych. Jego zaangażowanie i wkład w pracę na rzecz rozwoju współpracy międzynarodowej w dziedzinie edukacji doceniony został także przez władze największej ukraińskiej uczelni wyższej, Międzyregionalnej Akademii Zarządzania Personelem w Kijowie, która przyznała mu wyróżnienie „za rozwój współpracy pomiędzy narodami Polski i Ukrainy w obszarze kultury i edukacji”.

www.wiescigor.pl