Pasażer wyleciał z samolotu za odmowę noszenia maski

Maseczki w samolocie

Jeden z pasażerów opuścił pokład samolotu za odmowę noszenie maski. Stało się to w samolocie linii lotniczej Spirit Airlines na lotnisku La Guardia w Nowym Jorku przed lotem do Fort Lauderdale.

Pasażer nosił nakrycie twarzy, ale zdjął je i nie chciał  ponownie założyć. Załoga Spirit Airlines wezwała policję  do pomocy. Mimo wielokrotnych próśb pasażer nie nałożył maski. Incydent został sfilmowany i przesłany online do sieci.

– Cały samolot jest świadkiem, nic nie zrobiłem – mówił pasażer. Po krótkiej wymianie zdań mężczyzna wysiadł jednak z samolotu bez dalszych incydentów.

– Ostatecznie mężczyzna zdecydował się podróżować na  własną rękę zamiast ryzykować konsekwencje prawne. Spirit Airlines zawsze będzie zachowywał ostrożność, jeśli chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości – oświadczył przedstawiciel linii.

Poza tym przypadkiem wydarzyły się co najmniej dwa inne incydenty, w wyniku których pasażerowie zostali wyrzuceni z samolotu za odmowę noszenia masek.

Amerykańskie linie lotnicze ostrzegają, że ​​pasażerom odmawiającym przykrycia twarzy mogą zakazać podróży w przyszłości.

Linie lotnicze takie jak American i United nie blokują już środkowego miejsca i sprzedają loty na pełnych obrotach. W efekcie zwiększają niepokój pasażerów planujących podróż samolotem.

foto: Boris Roessler/DPA