• Home »
  • Aktualności »
  • Pierwsza taka podróż: wszyscy na pokładzie lotu Qatar Airways zaszczepieni przeciw COVID-19

Pierwsza taka podróż: wszyscy na pokładzie lotu Qatar Airways zaszczepieni przeciw COVID-19

Samolot Qatar Airways

Fot. Unsplash

Qatar Airways wykonał pokazowy lot ze swojego portu w Doha, którego cała załoga oraz wszyscy pasażerowie byli zaszczepieni przeciw COVID-19.

Linie Quatar Airways zapewniają, że jest to pierwszy lot, podczas którego nie tylko cała załoga i wszyscy pasażerowie zostali zaszczepieni przeciw koroanwirusowi, ale również wszyscy pasażerowie byli obsługiwani w czasie odprawy przez w pełni zaszczepiony personel.

Lot A350 miała charakter pokazowy, a jego celem było zaprezentowanie różnych środków zastosowanych przez linię lotniczą w celu zapewnienia bezpieczeństwa i higieny na pokładzie.

Qatar Airways podało, że w 2020 roku rozdało 100 000 bezpłatnych biletów powrotnych pracownikom służby zdrowia i 21 000 tego typu biletów nauczycielom na całym świecie.

Qatar Airways to także pierwsza linia lotnicza na Bliskim Wschodzie, która rozpoczęła testy aplikacji IATA Travel Pass. Aplikacja umożliwia udostępnianie wyników testu COVID-19 liniom lotniczym w celu sprawdzenia, czy badani pasażerowie kwalifikują się do odbycia podróży.