Piloci Ryanair ratują pracę, akceptując cięcia płac

Ryanair

Linie lotnicze Ryanair ogłosiły, że 330 miejsc pracy dla pilotów jest zagrożonych.  Tylko z powodu potencjalnego zamknięcia baz w Leeds Bradford, Prestwick, Bournemouth i Southend pracę może stracić 70 pilotów.

Związek zawodowy reprezentujący pilotów (BALPA) powiedział, że opracował pakiet oszczędności  „po intensywnych negocjacjach” z Ryanairem. Piloci zgodzili się na obniżenie pensji. Pod warunkiem,  że wynagrodzenie  wróci do 100% w ciągu czterech lat.

Sekretarz generalny BALPA Brian Strutton powiedział: „To straszny czas dla lotnictwa i pracowników wszystkich linii lotniczych. Zadaniem naszych członków było uratowanie jak największej liczby miejsc pracy. W tych okolicznościach jest to słuszne, nawet jeśli oznacza to zaakceptowanie trudnych tymczasowych obniżek wynagrodzeń.

„Nie lubimy akceptować cięć płacowych i będzie to trudne dla wielu naszych pilotów. Ale przynajmniej cieszymy się, że zdecydowana większość pilotów, których praca była zagrożona, będzie nadal zatrudniona”.

Porównując, w podobnej sytuacji są piloci innych linii. jest  EasyJet potwierdził, że planuje zwolnić 2000 pracowników, w tym 727 pilotów. Stanowi to prawie jedną trzecią załogi lotniczej linii lotniczej.


ASEAN Tourism Forum