Podróże w Wielkiej Brytanii: Hiszpania i Grecja z obowiązkową kwarantanną?

Hiszpania

Fot. Unsplash

Na brytyjskiej bursztynowej liście podróży zagranicznych, oprócz Francji, może znaleźć się wkrótce Hiszpania i Grecja.

Tak uważa między innymi Paul Charles, prezesa biura doradztwa turystycznego The PC Agency.„Francja jest jednym z trzech największych krajów, które Brytyjczycy odwiedzają każdego roku. Myślę, że rząd będzie teraz przyglądał się Hiszpanii i Grecji, i być może doda je do kategorii bursztyn plus” – powiedział Charles.

Francja została dodana jako pierwszy kraj do listy bursztyn plus, co oznacza, że ​​powracający z tego państwa podróżni będą musieli izolować się, nawet jeśli są w pełni zaszczepieni.

Francja otwiera dyskoteki. Minister zdrowia: epidemia się cofa>>

Podobne restrykcje mogą również objąć kraje Beneluksu. „Luksemburg ma bardzo wysoką ilość zarażeń wariantem brazylijskim koronawirusa, więc z pewnością musi być czerwony, a co najmniej bursztynowy plus. Belgia, Holandia i Niemcy również mogą być zagrożone – na razie odnotowują niską częstotliwość występowania wariantów COVID-19, ale może się to zmienić” – powiedział „Telegraph” analityk danych Tim White.

Jak powiedział francuski minister spraw europejskich Clement Beaune, Francja uważa decyzję Wielkiej Brytanii zaskakującą i „przesadną”.


ASEAN Tourism Forum