• Home »
  • Hotele »
  • Premiera w Wielkiej Brytanii. Czterdziesty obiekt a&o otwarty w Edynburgu

Premiera w Wielkiej Brytanii. Czterdziesty obiekt a&o otwarty w Edynburgu

Widok na Edynburg

Fot. Unsplash

Edynburg – najlepszy cel podróży. W stolicy Szkocji powstaje czterdziesty obiekt a&o, będąc jednocześnie pierwszym hostelem niemieckiej sieci w Wielkiej Brytanii. 131 pokoi zlokalizowanych w centralnej części Starego Miasta będzie wkrótce dostępne dla gości z całego świata. Otwarcie planowane jest na lipiec tego roku.

Berlin: a&o wciąż się rozwija. Po raz pierwszy berlińska sieć niskobudżetowych hosteli otworzy swój obiekt w Wielkiej Brytanii. a&o Edynburg jest czterdziestym hostelem niemieckiej sieci. 131 pokoi z 610 łóżkami będzie zlokalizowanych w centralnej części Starego Miasta w stolicy Szkocji i już od lipca będzie funkcjonować jako a&o. Dla Olivera Wintera, założyciela i dyrektora generalnego a&o, zakup dawnego hostelu Safestay oznacza kamień milowy w historii firmy. „Edynburg to bajeczny kierunek! Bardzo się cieszymy, że właśnie tutaj możemy świętować nasz debiut w Wielkiej Brytanii i jednoczesne otwarcie czterdziestego a&o”. Oznacza to, że berlińska sieć hosteli jest obecnie reprezentowana w 24 miastach i 9 krajach europejskich.

• 131 pokoi w centralnie położonym obiekcie w stolicy Szkocji.
• Berlińska sieć niskobudżetowych hosteli debiutuje w Wielkiej Brytanii.
• Otwarcie planowane jest na 1 lipca 2021.

Doskonała lokalizacja a&o Edynburg jest idealna na krótki city break. Dzięki fascynującej architekturze i malowniczemu położeniu, drugie co do wielkości miasto Szkocji, jest jednym z najlepszych w Europie kierunków na podróż. Nowy obiekt a&o jest zawsze w centrum – zarówno pod katem zabytków, jak i życia nocnego miasta. Niedaleko znajduje się słynna ulica Royal Mile łącząca Zamek Edynburski z Pałacem Holyrood, jeden z najstarszych angielskich uniwersytetów założony w 1583 roku oraz popularne nocne dzielnice Grassmarket i Cowgate.

Poza centralną lokalizacją, a&o oferuje przestronny ogólnodostępny bar na dziedzińcu, w którym można zatrzymać się na zasłużony odpoczynek. Sam budynek zostanie dostosowany do linii projektowej całej sieci a&o. Niektóre pokoje są już zarezerwowane na długoterminowy wynajem: od września 2021 do maja 2022 roku będą przebywać tam studenci.

Ekspansja trwa – nowe kraje i nowe miasta w planach a&o

Otwarcie a&o Edynburg to dobry znak dla firmy. Oliver Winter podkreśla „Covid spowolnił nas, ale nie zatrzymał – wykorzystaliśmy ten czas, aby jeszcze bardziej skupić się na wyszukiwaniu nowych obiektów”. W ubiegłym roku otwarto trzy nowe hostele. Pierwsze w Warszawie i Budapeszcie, a jesienią – drugi obiekt a&o w Kopenhadze. Edynburg jest pierwszym nowym zakupem w 2021 roku. Florencja i Heidelbergiem to dwie kolejne lokalizacje. Firma coraz bardziej koncentruje się także na istniejących już nieruchomościach, np. w Glasgow, Londynie i Dublinie.