Prezydent Trump blokuje loty z Chin do USA

Samolot

Na polecenie prezydenta Donalda Trumpa jego administracja blokuje loty chińskich linii lotniczych do USA. Taka reakcja to odwet na Chinach, które opóźniały wznowienie lotów amerykańskich przewoźników.

Departament transportu zapowiedział, że zakaz przylotu do USA samolotów chińskich linii lotniczych wchodzi w życie 16 czerwca. USA podjęły te działania po decyzjach władz Państwa Środka. Pekin wielokrotnie nie wyrażał zgody dla Delta Air Lines i United Airlines na ponowne uruchomienie tras transoceanicznych.

Z powodu pandemii Urząd Lotnictwa Cywilnego Chin początkowo zezwolił liniom lotniczym latać tylko raz w tygodniu. I tylko do jednego miasta w jednym kraju. Wybierano je na podstawie aktualnych rozkładów w marcu. Air China, China Eastern Airlines, China Southern Airlines i Hainan Airlines obsługują ograniczone loty do USA od czasu wprowadzenia ograniczeń związanych z wybuchem pandemii.

Taka forma odwetu ze strony USA przypomina zastosowanie starożytnego prawa talionu.  Jego stosowanie  charakterystyczne jest dla społeczeństw pierwotnych. Zasady zostały zawarte w kodeksie Hammurabiego.

foto: Pexels


ASEAN Tourism Forum