Rosja uruchomi program turystyki szczepionkowej dla obcokrajowców

Flaga Rosji na maszcie

Fot. Unsplash

Rosyjski rząd zamierza stworzyć program płatnej turystyki szczepionkowej dla obcokrajowców.

Jak powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, obcokrajowcy będą mogli otrzymać szczepionkę COVID-19 w Rosji w ramach nowego programu turystyki szczepionkowej, który może zostać uruchomiony za kilka tygodni.

Program zostanie uruchomiony szybko, ponieważ istnieje rosnące zapotrzebowanie na te szczepienia, dodał urzędnik. „To może być kwestia miesiąca lub dwóch, ponieważ istnieje ogromne zapotrzebowanie na turystykę szczepionkową” – powiedział Pieskow zapytany, kiedy rozpocznie się „turystyka szczepionkowa” w Rosji.

Putin chce turystyki szczepionkowej

Wcześniej prezydent Rosji Putin polecił rządowi do końca czerwca opracować sprawę płatnych szczepień przeciwko koronawirusowi dla cudzoziemców w Rosji. „Nie tylko w pełni spełniamy nasze własne zapotrzebowanie, ale możemy zapewnić obcokrajowcom opcję przyjazdu do Rosji i przyjęcia tutaj szczepionki” – zapewnił Putin, dodając, że rosyjski przemysł farmaceutyczny jest gotowy do dalszego zwiększania produkcji szczepionek.

„Praktyka stała się powszechna; Ludzie z różnych krajów, biznesmeni i szefowie czołowych europejskich firm celowo przyjeżdżają do Rosji, aby przyjąć szczepionkę na koronawirusa” – powiedział Putin.

„W związku z tym proszę rząd o przeanalizowanie wszystkich aspektów tej sprawy przed końcem tego miesiąca, aby stworzyć warunki do płatnych szczepień dla cudzoziemców w naszym kraju” – dodał.