RPA domaga się usunięcia z czerwonej listy podróży międzynarodowych

Branża turystyczna RPA zjednoczyła się, aby wywrzeć presję na Wielką Brytanię. Chodzi o usunięcie tego państwa z „czerwonej listy” podróży międzynarodowych.

W petycji do premiera Borisa Johnsona sektor wzywa obywateli brytyjskich do poparcia działań przywracających ruch turystyczny między krajami.

Petycja uzyskała poparcie m.in. grupy turystyki przyjazdowej Southern Africa Tourism Services Association oraz stowarzyszenia biur podróży ASATA.

„Ograniczenia w podróżowaniu do Afryki Południowej są niesprawiedliwe i przysparzają prawdziwych trudności społecznych, środowiskowych i ekonomicznych rodzinom, firmom i ekosystemom, bez podania naukowego uzasadnienia” – czytamy w petycji. „Rząd powinien pilnie dokonać przeglądu swojej polityki podróży do Republiki Południowej Afryki, aby upewnić się, że jest ona w pełni zgodna z najnowszymi dowodami naukowymi” – napisano.

Do tej pory pod petycją zebrano ponad 30 tys. podpisów. Do przeprowadzenia debaty parlamentarnej na ten temat potrzeba co najmniej 100 tys. podpisów.


ASEAN Tourism Forum