Ryanair gotowy do lotów za 0,99 euro

Ryanair

Ryanair przygotowuje się do wojny cenowej. Firma spodziewa się ją wygrać, gdy tylko ograniczenia lotów z powodu koronawirusa zostaną zniesione, a pasażerowie zaczną ponownie podróżować.

Dyrektor wykonawczy Michael O’Leary powiedział to w wywiadzie dla Reutersa, że „europejskie loty w ograniczonej liczbie zostaną wznowione w czerwcu”. Następnie ożywienie europejskiego rynku podróży będzie wymagało ogromnych rabatów.

„Wiele osób w Europie Północnej jest zamkniętych w mieszkaniach. Wszyscy chcą jechać na wakacje, zanim dzieci wrócą do szkoły. Jeśli będą w stanie to zrobić przy zachowaniu rozsądnych środków bezpieczeństwa”.

Ceny biletów będą obniżone do 9,99 euro, 4,99 euro, 1,99 euro a nawet 0,99 euro za bilet. Naszym głównym zadaniem w krótkim okresie nie jest zarabianie pieniędzy.  Liczy się powrót pilotów i personelu pokładowego do pracy, a samolotów w powietrze – powiedział Michael O’Leary.

Główny menedżer Ryanair spodziewa się, że w 2021 firma ma wszelkie szanse na uzyskanie rentowności. Chociaż ceny biletów będą niższe, cena paliwa do samolotów spadnie w tym samym czasie. Lotniska obniżą opłaty, aby stymulować wzrost ruchu.


ASEAN Tourism Forum