Ryanair pokazał letni grafik lotów. Dokąd polecimy z Katowic?

Ryanair

Fot. Pixabay

Linia lotnicza Ryanair w letnim rozkładzie lotów z lotniska w Katowicach oferuje 14 tras, bazując tam siedem swoich samolotów.

Jak przekazał podczas konferencji prasowej w Katowicach prezes Buzz (linii wchodzącej w skład grupy Ryanair) Michał Kaczmarzyk, przewoźnik będzie wykonywał w Katowice Airport w sezonie lato 2022 ponad 60 lotów tygodniowo (rozkładowo), o ponad 40 więcej niż w przed pandemicznym sezonie Lato 2019.

Ryanair zaoferuje połączenia z Katowic do największych miast Europy jak Ateny, Londyn lub Mediolan oraz na najpopularniejszych kierunkach wakacyjnych, jak Sardynia, Sycylia czy Cypr. Ruch rozkładowy będzie obsługiwany przez 2 samoloty, natomiast czarterowy przez 5 maszyn.

Jak szacują przedstawiciele zarządzającego katowickim lotniskiem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, w tym roku w Katowicach obsłużonych zostanie ok. 4,1 mln pasażerów, co oznacza 85 proc. ruchu pasażerskiego z 2019 r. Prognozowany jest też duży wzrost ruchu cargo: powyżej 45 tys. ton, wobec 32 tys. ton w ub. roku.

Zarządca katowickiego lotniska wskazuje na szybką odbudowę ruchu po pandemii – w okresie styczeń-kwiecień obsłużył 717 tys. pasażerów, czyli 71 proc. ruchu z tego samego okresu 2019 r., przy czym w samym kwietniu br. było to 251 tys. osób – 83 proc. wartości z kwietnia 2019 r.

Tegoroczny letni rozkład lotów z Katowic na czwartek obejmuje ogółem 113 tras regularnych i czarterowych do 90 lotnisk zlokalizowanych w 30 państwach – w tym 52 trasy regularne i 61 czarterowych.