Stany Zjednoczone zniosą zakaz podróży transatlantyckich?

Po rozmowach z kanclerz Angelą Merkel prezydent USA Joe Biden obiecał przyjrzeć się trwającemu od roku zakazowi podróży transatlantyckich.

Biden decyzję, kiedy będzie można wznowić swobodne podróże pomiędzy USA a Europą, ma podjąć „w ciągu kilku dni”. „Czekam na wiadomość od ekspertów z naszego zespołu COVID-19, kiedy należy to zrobić” – powiedział prezydent USA.

Chociaż Europa złagodziła ograniczenia dotyczące przyjazdów amerykańskich podróżnych, Stany Zjednoczone utrzymały surowe ograniczenia, które zostały nałożone przez byłego prezydenta Donalda Trumpa.

„Cieszymy się z uwagi prezydenta, wygłoszonej w obecności kanclerz Niemiec Angelą Merkel, że więcej informacji na temat terminu zniesienia międzynarodowych zakazów podróży może pojawić się w ciągu najbliższych kilku dni” – powiedziała Tori Emerson Barnes, wiceprezes US Travel Association. „Nauka dowodzi, że możemy teraz bezpiecznie wznowić podróże międzynarodowe, szczególnie w krajach, które poczyniły znaczne postępy w szczepieniu swoich obywateli” – dodała Barnes.

Od kilku tygodni grupy branżowe po obu stronach Atlantyku wywierają silną presję na umożliwienie swobodnego przemieszczania się i rozpoczęcie podróży służbowych.