Stephen Alden

Stephen Alden

Dyrektor Generalny Raffles i Orient Express (Grupa Accor).

Alden, który w 2017 roku stworzył i wprowadził na rynek markę Dedica Anthology z portfolio obejmującym dziewięć wyjątkowych nieruchomości w całej Europie, pokieruje teraz markami Raffles i Orient Express. Będzie je rozbudowywał dzięki wyjątkowym programom, kulturze dedykowanych zespołów i przyspieszonemu wzrostowi.

Stephen Alden kształcił się w Szwajcarii i przeniósł się do branży luksusowych hoteli, w której od tamtej pory rozwija swoją karierę. Razem ze Starwood otworzył St Regis w Nowym Jorku i kierował markami St Regis i Luxury Collection na całym świecie. Przez dziewięć lat był dyrektorem generalnym Maybourne Hotel Group, której flagowymi obiektami są Claridge’s, The Connaught i The Berkeley. W 2016 roku został dyrektorem generalnym The SET, właściciela i operatora hoteli Cafe Royal w Londynie, The Conservatorium w Amsterdamie oraz Lutetia w Paryżu.

Stephen Alden zasiadał w zarządach Walpole British Luxury (Londyn) i London First oraz Ferragamo’s Lungarno Collection (Florencja). W 2002 roku otrzymał honorowy tytuł „Console di Roma” za renowację hotelu César Ritz Grand, zakończoną przed obchodami Giubileo 2000.