Sydney kończy lockdown. Dla zaszczepionych

Widok na Sydney, Australia

Fot. Unsplash

Sydney w Australii łagodzi ograniczenia wprowadzone w związku z COVID-19 po tym, jak 70 proc. populacji zostało zaszczepione. 

Po niema czteromiesięcznym lockdownie, Nowa Południowa Walia złagodziła szereg ograniczeń dla w pełni zaszczepionych mieszkańców. Osoby w pełni zaszczepione mogą przebywać w 10-sosobowych grupach w pomieszczeniach – 30-osobowych na zewnątrz. Na weselach i pogrzebach może natomiast zgromadzić się 100 osób.

Zaszczepieni mogą zatem odbywać wizyty w innych domach, a także uzyskali dostęp do restauracji, sklepów, kin i siłowni, które są otwierane z zachowaniem ścisłego limitu zagęszczenia.

Po raz pierwszy od sierpnia mieszkańcy aglomeracji Sydney będą mogli również podróżować poza granice swojej gminy lub 5 kilometrów od swoich domów.

Więcej ograniczeń zostanie złagodzonych pod koniec października, kiedy stan osiągnie poziom zaszczepienia wynoszący 80 proc. populacji w wieku 16 lat i więcej. Jednak niezaszczepieni na zniesienie ograniczeń będą musieli poczekać do 1 grudnia.


ASEAN Tourism Forum