Szef dmg events wybrany na przewodniczącego globalnego stowarzyszenia branżowego

Geoff Dickinson, dyrektor generalny dmg events

Geoff Dickinson, dyrektor generalny dmg events

Geoff Dickinson, dyrektor generalny dmg events, obejmuje w 2024 r. przewodnictwo UFI, globalnego stowarzyszenia branży eventowej. Po raz pierwszy na tym stanowisku zasiądzie dyrektor wykonawczy podmiotu z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Po raz pierwszy Stowarzyszenie Global Events Industry UFI wybrało na swojego prezydenta przedstawiciela Dubaju i Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Geoffa Dickinsona, dyrektora generalnego dmg events.

Prezydent UFI jest wybierany przez radę dyrektorów UFI na roczną kadencję, stając się jej oficjalnym przedstawicielem, przewodnicząc executive committee, board directors i general assemblies.

dmg events z siedzibą w Dubaju jest jednym z dwudziestu najlepszych międzynarodowych organizatorów wystaw i konferencji, z dziesięcioma biurami na całym świecie. Organizuje niemal 100 wydarzeń rocznie.

UFI jest globalnym stowarzyszeniem światowych organizatorów targów, a jego głównym celem jest reprezentowanie, promowanie i wspieranie interesów biznesowych swoich członków i ogólnie branży wystawienniczej.

UFI bezpośrednio reprezentuje około 50 tys. profesjonalistów z branży wystawienniczej na całym świecie, a także ściśle współpracuje z 63 członkami krajowych i regionalnych stowarzyszeń. Gromadzi organizacje członkowskie z 795 krajów i 83 regionów na całym świecie.

Branża eventowa ma kluczowe znaczenie dla gospodarki ZEA . Według raportu o wpływie opublikowanego przez Dubai World Trade Centre, turystyka biznesowa wygenerowała 3,5 mld dol. w 2018 r., co odpowiada 3,3 proc. produktu krajowego brutto (PKB) Dubaju. W 2019 r. ponad 50 proc. z 16,7 miliona międzynarodowych gości, którzy pozostali w Dubaju, uczestniczyło służbowo w różnego rodzaju wydarzeniach.

Źródło: Shamal Communications