Szkocja zezwoli na wyjazdy za granicę bez kwarantanny

Pociąg w Szkocji

Fot. Unsplash

Rząd Szkocji zezwoli na wyjazdy do niektórych krajów bez konieczności odbycia po powrocie 10-dniowej płatnej kwarantanny we wskazanych przez władze hotelach. Zmiana miałaby wejść w życie 24 maja.

Takie zapowiedzi padły na antenie BBC. Według doniesień stacji, w Szkocji zostanie wprowadzony systemu sygnalizacji świetlnej dla podróży, podobny do tego, który od 17 maja będzie obowiązywał w Anglii. Kraje mają zostać oznaczone kolorami zielonym, żółtym i czerwonym – w każdym przypadku restrykcje związane z COVID-19 będą inne. Więcej na ten temat czytaj tutaj>> Na angielskiej zielonej liście jest na razie 12 państw i terytoriów, po powrocie z których nie będzie obowiązku kwarantanny. Szkocka lista ma podlegać przeglądowi co cztery tygodnie.

Obecnie mieszkańcy Szkocji mogą wyjeżdżać za granicę tylko w przypadku, gdy mają uzasadniony ważny powód, taki jak praca, nauka, leczenie czy istotne sprawy rodzinne. Natomiast wszyscy przyjeżdżający z zagranicy musza odbyć kwarantannę w hotelu, której koszt wynosi 1750 funtów za 10 dni.


ASEAN Tourism Forum