Szkocja znosi limit 500 osób na wydarzeniach na otwartym powietrzu

Widok na Edynburg, Szkocja

Fot. Unsplash

Od 17 stycznia w Szkocji zostanie zniesiony zostanie limit maksymalnie 500 osób mogących uczestniczyć w wydarzeniach na wolnym powietrzu. 

Limit 500 osób wszedł w życie 26 grudnia, , aby zatrzymać rozpowszechnianie się wariantu Omikron. Teraz duże rozgrywki sportowe ponownie będą mogły się odbywać z udziałem publiczności, będzie można również organizować koncerty i inne wydarzenia na wolnym powietrzu. Obowiązywał będzie jednak wyższy odsetek osób z certyfikatami covidowymi – zamiast 20 proc., jak było do tej pory, będzie to albo 50 proc. uczestników, albo 1000 osób, w zależności od tego, która z tych liczb jest wyższa.

Wprowadzone zostaną także (co najmniej do 24 stycznia) limity widzów mogących uczestniczyć w wydarzeniach w pomieszczeniach zamkniętych – 200 osób, jeśli są w nich miejsca siedzące, lub 100 osób, jeśli ich nie ma. Nadal wymagane jest noszenie maseczek w zamkniętych przestrzeniach publicznych, praca z domu, jeśli ktoś ma taką możliwość, oraz ograniczenie spotkań w domach do członków trzech innych gospodarstw domowych.

Ponadto, od najbliższego poniedziałku zmienia się też definicja osoby w pełni zaszczepionej. Będzie za nią uznawana osoba, która przyjęła dawkę przypominającą szczepionki, chyba że od trzymania drugiej nie minęły jeszcze cztery miesiące.


ASEAN Tourism Forum