Szwajcarski region Graubunden zachęca turystów z GCC

Jezioro Caumasee w pobliżu Flims w Gryzonii w Szwajcarii.

Jezioro Caumasee w pobliżu Flims w Gryzonii w Szwajcarii.

Outdoor, wakacje zdrowotne i wellness w szwajcarskim regionie Graubunden maja przyciągnąć turystów z państw wchodzących w skład Rady Współpracy Zatoki Perskiej (Gulf Cooperation Council).

Szwajcarski region Graubunden ma na celu przyciągnięcie rekordowej liczby odwiedzających z GCC tego lata, z naciskiem na wspaniałe plenery, zdrowie i dobre samopoczucie dla całej rodziny.

„Po ograniczeniach spowodowanych pandemią, odwiedzający z GCC ponownie wracają w dużej liczbie i spodziewamy się znacznego wzrostu popytu tego lata” – powiedziała tamara Loeffel, szefowa ds. Rozwoju biznesu w Visit Graubunden. „Graubunden jest bardzo zaznajomiony z kulturą arabską – wiele ze 170 restauracji oferuje opcje menu halal, a większość hoteli ma również personel mówiący po arabsku” – dodał Loeffel.

Lake Davos w Szwajcarii.

Lake Davos w Szwajcarii.

Dla Szwajcarii największymi rynkami źródłowymi z GCC są Zjednoczone Emiraty Arabskie i Arabia Saudyjska, z których każdy ma 35 proc. udziału, Kuwejt i Katar wnoszą po około 12 proc., a goście z Bahrajnu i Omanu stanowią pozostałe 6 proc.

Zgodnie z najnowszymi danymi opublikowanymi przez Switzerland Tourism, mieszkańcy ZEA przebywający na noc w Szwajcarii przekroczyli już poziomy sprzed pandemii. Porównując dane między lipcem a grudniem 2021 r. z tym samym okresem w 2019 r., liczba zarejestrowanych noclegów wzrosła o 20,8 proc. ze 188 384 do 227 482.

Co więcej, niedawne badanie przeprowadzone przez YouGov wskazało Szwajcarię jako najwyżej oceniane zagraniczne miejsce docelowe dla mieszkańców ZEA.

W latach poprzedzających pandemię turyści z krajów GCC byli zazwyczaj odpowiedzialni za około milion noclegów rocznie w Szwajcarii, przy dziennych wydatkach w wysokości około 466 dol. dziennie. Według Statista, niemieckiej firmy specjalizującej się w danych rynkowych i konsumenckich, GCC stanowiła 9 proc. wszystkich przyjazdów w 2021 r.

Ponadto szwajcarski rząd federalny ogłosił, że odwiedzający z GCC nie są już zobowiązani do dostarczenia formularza zgłoszeniowego, certyfikatu szczepionki lub negatywnego testu PCR. Restrykcje społeczne zostały również złagodzone w Szwajcarii, maski i certyfikaty COVID nie są potrzebne przy wchodzeniu do hoteli, restauracji czy sklepów.

Źródło: Shamal Communications