Thai AirAsia zwalnia pracowników

Samolot AirAsia

Fot. Unsplash

Thai AirAsia (TAA) zmniejsza zatrudnienie i przedłuża urlopy pracownikom. To konsekwencja niestabilnej sytuacji lotniczej wywołanej przez pandemię, chociaż Tajlandia otworzyła się od 1 listopada.

Wielkość floty TAA zostanie zmniejszona z 60 do 54 samolotów, ponieważ przychody z tras międzynarodowych są nadal ograniczone ze względu na różny stopień ponownego otwierania w poszczególnych krajach.

Linia planuje wznowić pełną działalność po ożywieniu na rynku podróży międzynarodowych.  TAA szacuje, że rynek krajowy powinien w pełni odzyskać siły do ​​połowy 2022 r., podczas gdy loty międzynarodowe mogą stopniowo powrócić do poziomu 20-30 proc. z 2019 r. Najlepszym scenariuszem dla tras międzynarodowych jest to, że TAA wznowi 50 proc. planowych lotów sprzed pandemii do końca przyszłego roku.

Tymczasem w tym tygodniu TTA zdecyduje o liczbie zwolnień wśród pracowników. Firma wprowadza również program wcześniejszej emerytury dla chętnych do odejścia.

Władze TAA zapowiedziały rónież, że ze względu na niestabilną sytuację TAA musi utrzymać urlopy i cięcia płac, ale będzie oceniać sytuację co dwa miesiące i stopniowo poprawiać warunki pracy, gdy sytuacja finansowa się poprawi.


ASEAN Tourism Forum