Turcja rozpoczyna masowe szczepienia pracowników turystyki

Turcja, Stambuł: Widok na Złoty Róg

Foto: Unsplash

W ramach Programu Bezpiecznej Turystyki Turcja rozpoczęła szczepienia pracowników branży turystycznej.

Akcja, realizowana w ramach Programu Certyfikacji Bezpiecznej Turystyki, zostanie przeprowadzona we współpracy Ministerstwem Zdrowia oraz Agencją Promocji i Rozwoju Turystyki Turcji (TGA) – informuje w komunikacie Biuro Radcy ds. Kultury i Informacji Ambasady Turcji w Warszawie.

W ramach akcji pracownicy branży turystycznej mają zostać zaszczepieni przed początkiem letniego sezonu 2021 r. Szczepienia obejmą przede wszystkim pracowników obiektów noclegowych, restauracji i biur podróży zarejestrowanych w programie certyfikacji sanitarnej Safe Tourism (Program Certyfikacji Bezpieczna Turystyka), a także kierowcy i przewodnicy turystyczni.

Program Safe Tourism został zainaugurowany w czerwcu 2020 roku przez Ministerstwo Kultury i Turystyki. Wydawany w ramach programu certyfikat jest obowiązkowy dla wszystkich obiektów noclegowych, które mają 30 i więcej pokojów. Poświadcza, że spełniają one kryteria związane z zasadami higieny oraz dystansu społecznego, niezbędne w walce z COVID-19. Dotąd certyfikat Safe Tourism uzyskało 8 tysięcy obiektów.


ASEAN Tourism Forum