Turkish Airlines walczą ze zmianami klimatycznymi z programem Co2mission

Samolot Turkish Airlines

Fot. Unsplash

Turkish Airlines uruchamia nowy program o nazwie Co2mission, który ma zrównoważyć emisje spowodowane podróżami służbowymi personelu firmy.

Na stronie internetowej programu, która ruszyła 1 sierpnia, pracownicy Turkish Airlines mogą wybrać opcje kompensacji emisji dwutlenku węgla przynoszące korzyści środowiskowe i komunalne, takie jak energia odnawialna i zalesianie.

Platforma będzie dostępna za pośrednictwem strony internetowej Turkish Airlines podczas zakupu biletów lub bezpośrednio przez stronę programu.

Pasażerowie, którzy chcą zrekompensować emisje wytworzone podczas lotu, mogą to zrobić, wykupując certyfikat redukcji emisji akredytowany przez ONZ, wspierający określone projekty.

Aby wziąć udział w procesie redukcji emisji dwutlenku węgla, wystarczy informacja o dacie lotu wraz ze stacjami przylotów i odlotów. Pasażerowie mogą przystąpić do programu w każdej chwili i niezależnie od tego, jaką linią lotniczą podróżowali.

Na platformie THY Co2mission możliwe jest obliczenie wielkości kompensacji emisji dwutlenku węgla za pomocą metodologii Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO), która uwzględnia długość trasy, typ samolotu, zużycie paliwa i wiele innych czynników.