United Airlines ujawnia plany transatlantyckiej ekspansji

Samolot United Airlines na pasie startowym

Fot. Unsplash

United Airlines zaprezentowały plany największej w swojej historii ekspansji transatlantyckiej, obejmującej 10 nowych lotów i pięć nowych miejsc docelowych.

Linie zwiększają między innymi połączenia z Europą i na pozostałych kontynentach, między innymi dzięki nowym kierunkom: Amman w Jordanii, Bergen w Norwegii,  Azory, Palma de Mallorca i Teneryfa.

Wszystkie nowe trasy – które mają wystartować od wiosny 2022 r. – nie są obsługiwane przez żadnego innego przewoźnika z Ameryki Północnej.

Dodatkowo, w przyszłym roku United wprowadzi nowe połączenia do pięciu popularnych europejskich destynacji: Berlina, Dublina, Mediolanu, Monachium i Rzymu.

United Airlines zwalnia pracowników za brak szczepień COVID-19>>

United ponownie uruchomi także siedem tras, które zostały zawieszone z powodu pandemii: do Bangalore, Frankfurtu, Nicei, Zurychu i na tokijskie lotnisko Haneda,.

Ponadto, wiosną przyszłego roku United wprowadzi nowe codzienne loty pomiędzy Denver a Monachium – dołącza one do istniejących już lotów z Denver do Frankfurtu i Londynu, które mają zostać wznowione w marcu.

Nowe codzienne loty między Chicago a Mediolanem uzupełnią istniejące połączenia między Newark a Mediolanem.

Planowane są również nowe codzienne połączenia między Waszyngtonem, DC i Berlinem oraz dodatkowe codzienne loty z Newark do Dublina i Rzymu.


ASEAN Tourism Forum