Urlop w kraju mitycznych bogów

Santorini

Może gdyby Odyseusz wracał do komfortowego domu z basenem i widokiem na Morze Egejskie jakie teraz znamy to wróciłby do ojczyzny szybciej? Zalet Grecji jest wiele – piękne starożytne zabytki, zielono-niebieskie morze, góry, zatoki, wysepki, pyszna kuchnia i niskie ceny. Trwająca obecnie recesja spowodowała, że ceny w Grecji spadły i warto skorzystać z uroków tego miejsca w najniższej od lat cenie. Polacy szybko wyczuwają takie trendy, to nadal jeden ze sztandarowych kierunków w turystyce zorganizowanej, który pośredniczy w wynajmie  domów i kwater prywatnych, także od ostatnich dwóch lat widać tendencję  wzrostową.

– Największą popularnością w 2014 roku kierunek ten cieszył się w województwie  mazowieckim, śląskim, kujawsko-pomorskim oraz wielkopolskim i łódzkim. Najwięcej wyjazdów przypada na sierpień i wrzesień, popularne są także wyjazdy na początku sezonu (czerwiec, lipiec).  We wrześniu, kiedy w Grecji jest nadal bardzo ciepło ceny domów spadają o połowę i znalezienie apartamentu 3, a nawet 4 gwiazdkowego dla 4-6 osób do 1500 PLN to żaden problem, jest ich naprawdę dużo i to położonych nawet do 100 m od plaży – zachęca Anna Kaźmierczak, dyrektor Novasol Polska.

Warto sprawdzić ofertę, już pod koniec sierpnia, a więc jeszcze w okresie wakacyjnym ceny znacznie się obniżają (nawet o 40%!).

Mamma Mia – Półwysep Pelion
Ze względu na dojazd własnym samochodem Polacy często wybierają kontynentalną Grecję. Wart polecenia jest  Półwysep Pelion (Pilion) – jeden z najpiękniejszych zakątków na kontynencie, otoczony górami i lasami sosnowymi i liściastymi, piaszczystymi plażami nad czystym Morzem Egejskim. Dojazd może przysporzyć nieco przeżyć, bo drogi na półwyspie są kręte i wąskie, w miasteczkach i wioskach zobaczymy tradycyjną grecką zabudowę z białymi kamiennymi domami. To tutaj, w wiosce Damouhari nakręcono musical „Mamma Mia”.

Peloponez – kolebka starożytnej greckiej historii
Półwysep Peloponez kryje większość najwspanialszych zabytków archeologicznych Grecji. To tu znajduje się Olimpia, Mykeny, Messene, Mistra, Epidauros i starożytny Korynt. Wizyta w tych miejscach pozwala dotrzeć do źródeł  kultury i historii Greków. A jeśli ktoś chce poznać swoją przyszłość może udać sie do słynnej wyroczni w Delfi. Na Peloponezie można podziwiać gaje oliwne, sady cytrusowe, piękne widoki na wyspy i wysepki na morzu i zażywać kąpieli w naprawdę słonej wodzie Morza Egejskiego.


ASEAN Tourism Forum