• Home »
  • Aktualności »
  • USA odradza podróże do 131 krajów ze względu na COVID-19. Polska znalazła się na liście

USA odradza podróże do 131 krajów ze względu na COVID-19. Polska znalazła się na liście

Paszport USA

Fot. Unsplash

Departament Stanu USA poszerzył o 97 listę państw oznaczonych „bardzo wysokim” zagrożeniem wirusem Covid-19. W sumie Amerykanom odradza się podróże do 131 krajów świata, w tym Polski, Niemiec, Francji czy Kanady.

Przed poszerzeniem na poziomie czwartym, który zawiera ostrzeżenie „nie podróżować”, znajdowały się 34 kraje. Teraz Departament Stanu poszerzył listę o 97 kolejnych, w tym Polskę, Niemcy, Francję, Kanadę, Włochy, Turcję, Szwecję czy Hiszpanię. W sumie znajduje się na niej 131 państw.

Na poziomie trzecim zostały między innymi Chiny i Japonia, w przypadku których Departament Stanu zaleca dokładne rozważenie podróży.

Czytaj także: Krajowa turystyka w USA odbuduje się po COVID-19 w 2022 roku>>

Ruch lotniczy pomiędzy USA a Unią Europejską jest ograniczony również w wyniku nałożonych przez władze w Waszyngtonie ograniczeń. Bez specjalnego zezwolenia zakazane są przyloty do Stanów Zjednoczonych z większości państw Europy, Chin, Brazylii, Iranu i RPA.

Zaszczepione osoby mogą natomiast podróżować po Stanach Zjednoczonych przy zachowaniu środków epidemicznego bezpieczeństwa, jednak amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) odradza wyjazdy ze względu na wysoką liczbę wykrywanych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.