Volocopter wykonał pierwszy testowy lot taksówką powietrzną w Korei

Volocopter

Fot. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Volocopter_at_IAA_2017_1.jpg

Niemiecki dostawca usług miejskich Volocopter wykonał pierwszy lot testowy swoim samolotem 2X w Seulu w Korei Południowej.

Był to pierwszy w kraju załogowy publiczny lot testowy w pełni elektrycznej taksówki powietrznej pionowego startu i lądowania (model eVTOL).

Pięciominutowy lot testowy odbył się na międzynarodowym lotnisku Gimpo na odległości około trzech kilometrów – powietrzna taksówka osiągnęła maksymalną wysokość 50 metrów i prędkość 45 km/h.

„Korea Południowa jest przygotowana, aby osiągnąć cel, jakim jest komercjalizacja miejskiej mobilności powietrznej do 2025 roku. Jesteśmy niezwykle zaszczyceni, że możemy przeprowadzić pierwszy w kraju załogowy publiczny lot testowy eVTOL i po raz kolejny udowodnić, że przyszłość taksówek powietrznych jest tu i teraz” – powiedział Florian Reuter, dyrektor generalny Volocopter.

Seul jest drugim miastem w Azji, w którym Volocopter wykonał lot testowy, po pierwszej udanej próbie publicznego lotu nad zatoką Marina Bay w Singapurze w 2019 roku.

Volocopter zaprojektował rodzinę samolotów, które mogą przewozić pasażerów (VoloCity i VoloConnect) oraz towary (VoloDrone).

Volocopter ma przeprowadzić kolejny publiczny lot testowy na lotnisku Incheon w tym tygodniu podczas K-UAM Confex 2021.


ASEAN Tourism Forum