Wodospady Wiktorii czekają na turystów

Wodospady Wiktorii

Zimbabwe otwiera granice i loty międzynarodowe od 1 października.

Turyści czekali na tę wiadomość od dawna – w końcu ten afrykański kraj ma wiele unikalnych atrakcji przyrodniczych na światowym poziomie. Na przykład  wodospady Wiktorii (Victoria Falls) na rzece Zambezi. Są to jedne z największych i najbardziej znanych wodospadów na świecie. Inna atrakcja światowej klasy to  Park Narodowy Hwange. Zajmuje ogromny obszar 14 650 kilometrów kwadratowych. Szczyci się największą liczbą słoni żyjących w naturalnych warunkach.

Turystyka jest istotną częścią gospodarki Zimbabwe. Skutki pandemii mocno uderzyły w branżę. Wiele kurortów i hoteli musiało zwolnić pracowników. Całkowite straty wynikające ze spadku turystyki międzynarodowej szacuje się na 1,1 miliarda dolarów.

Teraz, po półrocznej przerwie w pracy związanej z COVID-19, Rada Ministrów pozwoliła  na ponowne otwarcie.

W ten sposób turyści powrócą do wszystkich popularnych miejsc i rozrywek, w tym skoków na bungee, pływanie łódką, wycieczki helikopterem i inne.

Podróżujący, aby wjechać do Zimbabwe, muszą przedstawić aktualne – do 48 godzin – wyniki testu na koronawirusa. Nie ma innych obowiązkowych wymagań dotyczących zwiedzania Zimbabwe.

foto: Hans Hillewaert / Wikimedia


IT&CM Asia and CTW Asia-Pacific 2020
Zima w Dolinie Słońca!