Wybory przewodniczącego UNWTO zmienią reguły gry?

UNWTO

Analitycy spodziewają się przełomu dla świata turystyki podczas zbliżających się wyborów do Zgromadzenia Ogólnego UNWTO w Madrycie. Przewodnictwo w organizacji wydaje się przejmować Kostaryka. 

Kostarykański minister Gustav Segura Costa Sancho w imieniu swojego rządu oficjalnie zażądał tajnego głosowania, w celu poparcia zalecenia Rady Wykonawczej w sprawie zatwierdzenia Sekretarza Generalnego UNWTO na kolejną kadencję. To głosowanie odbędzie się 3 grudnia 2021 r. na zbliżającym się Zgromadzeniu Ogólnym UNWTO w Madrycie.

Prośba ta wyeliminuje potwierdzanie wyboru Sekretarza Generalnego UNWTO przez aklamację. Ten ruch jest pierwszym w historii UNWTO i zmienia zasady gry. Wielu ministrów liczyło na ten krok, ale nikt nie miał odwagi go zrobić.

Biorąc pod uwagę trwający kryzys COVID-19, który sprawia, że ​​dla wielu krajów wysłanie ministra turystyki lub delegata do Madrytu jest wyzwaniem, ten odważny ruch Kostaryki, miejmy nadzieję, zainspiruje innych do pójścia w jego ślady – liczą analitycy.

Więcej o sprawie przeczytasz tutaj>>


ASEAN Tourism Forum