Zakaz wjazdu do Kanady dla niezaszczepionych turystów

Flaga Kanady

Fot. Unspalsh

Premier Kanady Justin Trudeau zapowiedział, że podróże osób niezaszczepionych nie będą możliwe jeszcze „przez dłuższy czas”.

W związku z tym, że liczba zakażeń COVID-19 spada w całym kraju, a kilka prowincji stopniowo wraca do normalności, wielu Kanadyjczyków zastanawiało się, kiedy osoby nieszczepione będą mogły ponownie swobodnie podróżować. Premier Justin Trudeau wyjaśnił jednak, że „nie wydarzy się to przez dłuższy czas”.

Komentarz premiera pojawił się po tym, jak rząd odstąpił od wymogu kwarantanny dla w pełni zaszczepionych obywateli. Jednak osoby przyjeżdżające z zagranicy nadal nie mogą wjeżdżać do Kanady, pomimo presji ze strony krajowego sektora turystycznego.

Trudeau przyznał, że w kontekście luzowania ograniczeń mowa jest wyłącznie o w pełni zaszczepionych podróżnych. Dodał, że władze uważnie przyglądają się krajowym wskaźnikom szczepień, rozprzestrzenianiu się wariantów koronawirusa, i temu, jak reszta świata radzi sobie z COVID-19.

„Wiem, jak trudne było ostatnie półtora roku dla naszego sektora turystycznego” – powiedział premier Kanady przyznając, że pandemia była próbą zarówno dla małych, jak i dużych firm. „Nadal będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby ponownie otworzyć kraj bezpiecznie i szybko” – dodał.

 


ASEAN Tourism Forum