Zmiany w podróżach do USA: wjadą osoby zaszczepione, z testem i w maskach

Mapa USA

Fot. Unsplash

Od początku listopada do USA będą mogli wjechać podróżni w pełni zaszczepieni przeciw COVID-19, będą jednak musieli przedstawić również negatywny wynik testu na COVID-19 i nosić maski.

Obecnie do Stanów Zjednoczonych mogą przyjechać tylko obywatele USA i ich najbliższe rodziny, posiadacze zielonej karty oraz niektórzy podróżni ze specjalnymi zwolnieniami, jeśli przebywali w Wielkiej Brytanii lub UE w ciągu 14 dni przed podróżą.

Od listopada, jak poinformował koordynator Białego Domu ds. pandemii Jeff Zients, podróżni będą musieli przed wejściem na pokład samolotu przedstawić certyfikat szczepienia i negatywny wynik testu wykonanego w ciągu trzech dni przed odlotem. Po przylocie osoby te nie będą musiały poddawać się kwarantannie.

Amerykanie powracający do kraju będą musieli przejść test na koronawirusa w ciągu jednego dnia przed podróżą, a potem kolejny – po przyjeździe do USA – zaznaczył Zients.

IATA zadowolona

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych IATA z zadowoleniem przyjęło otwarcie Stanów Zjednoczonych dla podróży międzynarodowych.

– Zezwolenie na wjazd do USA dla osób zaszczepionych otworzy możliwość podróżowania do USA dla wielu osób, które były zablokowane przez ostatnie 18 miesięcy. (…) To dobra wiadomość dla milionów ludzi w USA, których utrzymanie zależy od globalnej turystyki – powiedział Willie Walsh, dyrektor generalny IATA, cytowany w komunikacie.