Archeologiczna majówka w Biskupinie

Biskupin

Podczas biskupińskiej majówki zrekonstruowane osady tętnić będą życiem. O dziejach poszczególnych stanowisk archeologicznych opowiedzą rekonstruktorzy, ubrani w stroje z różnych epok. Liczni rzemieślnicy, w tym garncarz, snycerz i złotnicy, zaprezentują swoje wyroby. To dzięki nim będzie można zobaczyć, jak w minionych epokach wyglądały i powstawały przedmioty codziennego użytku.

Przewodnim mottem Muzeum Archeologicznego w Biskupinie jest „aby bawiąc uczyć, ucząc bawić”. Zgodnie z tą maksymą odwiedzający muzeum goście będą mogli nie tylko podglądać pracę twórców, ale wziąć też udział w licznych warsztatach. Podczas nich prowadzący zajęcia pokażą jak własnoręcznie, wzorując się na znaleziskach archeologicznych, wykonać naczynie z gliny czy biżuterię z druciku. Dla najmłodszych przygotowano gry terenowe. Podczas biskupińskiej majówki zaprezentują się również wojownicy, którzy nie tylko pokażą, jak walczono za czasów pierwszych, historycznych władców Polski, ale również opowiedzą o swoim uzbrojeniu. W pierwszy dzień majówki, 28 kwietnia, uczestnicy będą mogli wziąć udział w oficjalnym otwarciu wystawy „Uratowane skarby podziemnego Lwowa”.

Wybierając się do Biskupina warto zabrać koce i kosze z jedzeniem. Na tych, którzy lubią piknikować, czekać będzie ruszt wiszący nad ogniskiem oraz specjalnie przygotowana polana piknikowa. Po odpoczynku warto wybrać się w relaksujący rejs statkiem. Pływać będzie spacerowy statek „Diabeł Wenecki”, a od pierwszego maja rekonstrukcja wikińskiej łodzi o nazwie „Freya”.

Muzeum w dniach imprezy czynne będzie w godzinach 10.00-18.00. Ceny biletów: normalny – 12 zł; ulgowy dla młodzieży szkolnej, studentów, emerytów, rencistów, pracowników instytucji kultury, osób niepełnosprawnych z opiekunami – 8 zł. Wstęp wolny dla opiekunów grup i dzieci do lat 7. Posiadacze Karty Dużej rodziny płacą za bilet normalny 8 zł, za ulgowy 4 zł. Koszt przewodnika – w języku polskim 80 zł, w języku angielskim/ niemieckim 150 zł.

więcej informacji: www.biskupin.pl


Tour Salon 2019