Giganci przemysłu turystycznego na ITB Convention w Berlinie

ITB Berlin Convention

Airbnb, Alibaba i Expedia wezmą udział w największym think tanku branży turystycznej na świecie – uczestnicy będą dyskutować na temat najnowszych palących tematów, w tym zmian klimatu i nadpodaży w branży turystycznej.

Największy na świecie kongres turystyczny przyciąga najważniejsze osoby z branży. Od 6 do 9 marca 2019 r. na konferencji ITB Berlin Convention, 400 czołowych osobistości z branży turystycznej, politycznej i biznesowej będzie dyskutować o przyszłości podróżowania, w trakcie ponad 200 wydarzeń.

Oprócz systemów transportowych przyszłości, zmian oczekiwań klientów i luksusowych podróży, kluczowe tematy na konferencji ITB Berlin Convention 2019 obejmują wzrost konfliktów spowodowanych przez nadpodaż i zbliżające się zagrożenie niekontrolowanymi zmianami klimatu.

6 marca podczas ITB Future Day, najwyższej klasy specjaliści będą debatować w jakim stopniu organizatorzy wycieczek i związanych z nimi usługi mogą pomóc w rozwiązaniu podstawowych problemów mających wpływ na branżę, takich jak overtourism.

W czwartek, 7 marca, w trakcie ITB Marketing & Distribution Day, wiodące międzynarodowe firmy będą dzielić się cenną wiedzą ekspercką. Najlepsi menedżerowie z wiodących podmiotów z branży zapewnią wgląd w strategie liderów światowego rynku.

W piątek, 8 marca, w trakcie ITB CSR Day uczestnicy skupią się na zagrożeniach wynikających ze zmian klimatycznych. Mając na uwadze obecny cel globalnego ocieplenia o 1,5 stopnia, czy możemy nadal podróżować tak, jak poprzednio, czy też jest to koniec rozwoju branży? Dyskusja skupi się również na palącym problemie odpadów z tworzyw sztucznych. Osiem milionów ton zanieczyszcza oceany każdego roku, za co przemysł turystyczny jest w dużej części odpowiedzialny.

foto: Messe Berlin


IT&CMA